כשאני רואה איך הם נהנים בלימוד התורה אני מקנא בהם

הרב אהרון ברנשטיין, פעיל נוער: ״כששואלים אותי מהי הדרך הנכונה לחזרה בתשובה האם להתמקד בעשיית המצוות או שמא עלינו תחילה לעסוק בתיקון חטאי העבר. תשובתי- חד משמעית, התמקד בהווה! או בלשונו של דוד המלך ״עשה טוב״.

הרב אהרון ברנשטיין, פעיל נוער: "כששואלים אותי מהי הדרך הנכונה לחזרה בתשובה האם להתמקד בעשיית המצוות או שמא עלינו תחילה לעסוק בתיקון חטאי העבר. תשובתי- חד משמעית, התמקד בהווה! או בלשונו של דוד המלך "עשה טוב".

הדרך הנכונה ביותר ל"עשיית טוב" היא בלימוד התורה בצורה מעמיקה בהבנה מלאה וברורה. רק כך תהנה מלימוד התורה. ההנאה שבלימוד התורה היא ההנאה הגבוהה ביותר שניתן להרגיש בחיי היום יום. הנאה זו תחבר אותך לבורא עולם בצורה הטובה ביותר. כעת עליך להתמקד בחיבור שלך לבורא עולם.

לפני זמן מה פגשתי בבכיר ממערכת הביטחון במדינת ישראל, בניו חזרו בתשובה והם לומדים תורה בישיבה. הוא אמר לי:" כשאני רואה איך הם נהנים בלימוד התורה אני מקנא בהם". הוא סיפר לי בסוד כי בהיותו נער צעיר הוא למד בישיבה מספר חודשים אך לצערו הוא לא הצליח להתחבר לרובד הפנימי שבתורה וכעבור זמן מסוים הוא עזב… "אני מרגיש", אמר, "שלימוד התורה שלי היה בצורה מאוד שטחית, ולכן לא התחברתי. הילדים שלי עושים את זה בצורה הנכונה והם מצליחים!"

התחבר לעומק התורה ותהנה מהחיים כבר מהיום הראשון בישיבה!