למה כדאי לטוס באל על?

מנכ״ל אל-על, אליעזר שקדי: ״הגר״ח קנייבסקי אמר לי שלטסים באל-על יש שמירה כפולה. באל-על מקפידים מבחירה על שמירת שבת ועל הגשת אוכל כשר בלבד וגם יהודים לא דתיים רוצים אוכל כשר״

מנכ"ל אל-על, אליעזר שקדי: "הגר"ח קנייבסקי אמר לי שלטסים באל-על יש שמירה כפולה. באל-על מקפידים מבחירה על שמירת שבת ועל הגשת אוכל כשר בלבד וגם יהודים לא דתיים רוצים אוכל כשר"

 

"אנו באל-על מבצעים שני דברים מבחירה והחלטה מושכלת. הנושא הראשון הוא שמירת שבת. באל-על לא טסים בשבת. נקודה. טסים ששה ימים בשבוע ולא שבעה.

 

"נושא שני, שבעיני הוא משמעותי לא פחות, הוא העובדה כי במטוסים שלנו מגישים אך ורק אוכל כשר. ולמה זה חשוב? כי כולנו בני העם היהודי. אנו יודעים שלא גודל הכיפה חשוב בהכרח. לעיתים הכשרות חשובה למישהו, גם אם הוא חוזר מהודו. יש משמעות עמוקה לכך שכל יהודי יכול להרגיש שהוא בבית, כשהוא טס עם אל-על, ויכול לאכול אוכל כשר.

 

"אני רוצה להביא בפניכם את דבריו של אדם שבעיני הוא איש מיוחד, מרשים באופן יוצא דופן- הגאון רבי חיים קנייבסקי, שהייתה לי הזכות לפגוש אותו. במהלך הפגישה אמר לי הרב כי לכל יהודי שומר תורה ומצוות, יש עדיפות לטוס באל-על, ולמי שטס בחברה זו יש סייעתא דשמיא כפולה, וזו אמירה שלא נאמרה סתם, אלא על ידי גדול הדור כמו רבי חיים קנייבסקי.