"הסיפוק שלי בא משעות הלימוד"

יוסף חי סוחר צעצועים ענק, מקפיד לפתוח את יומו במספר שעות של לימוד תורה בישיבה. ״הסיפוק שלי בא משעות הלימוד״, הוא אומר בראיון לשלמה שטיין כתב אתר ״אחינו״

יוסף חי סוחר צעצועים ענק, מקפיד לפתוח את יומו במספר שעות של לימוד תורה בישיבה. "הסיפוק שלי בא משעות הלימוד", הוא אומר בראיון לשלמה שטיין כתב אתר "אחינו".

 

העסק שלי בנוי בצורה כזו, אני מקושר לכל היבואנים הגדולים בתחום הצעצועים, כשיש להם סטוק לחסל אני מיד קונה אותו. לאחר מכן אני מארגן מכירות מוזלות. יש בעבודה הזו המון מתח וריצות ולא תמיד אתה באמת מצליח למכור את כל הסחורה במחיר רווחי.

 

למרות כל זאת אני אדם די רגוע בחיי היום יום, השנים הארוכות בהם למדתי בישיבה למדו אותי לראות תמיד את העיקר בחיים ולזכור שכסף הוא לא מטרה בפני עצמה, לכן גם כשלא כל כך הולך אני רגוע….

 

את יומי אני פותח במספר שעות של לימוד תורה בישיבה הסמוכה לביתי. מבחינת ניהול העסק יתכן שבאמת עדיף היה לי לצאת לסיור בין היבואנים בשעות הבוקר המוקדמות, לנוח מספר שעות ואז לקראת ערב לצאת למכירות, אולם שעות העבודה שלי הם צפופות ועמוסות, ואני לא מותיר לעצמי פסק זמן.

 

אני מרגיש שמעבר למצוות לימוד התורה שחשובה במיוחד, אני הרבה יותר רגוע בעסקים. את הסיפוק האמיתי אני מוצא בלימוד הגמרא, כך שכאשר אני ניגש לעסקים אני לא מחפש סיפוק וקריירה, אלא פרנסה- ופרנסה הרי היא משמים, כך שאין לי מה להפסיד, כאשר זו הגישה שלך הברכה מובטחת משמים.