ראיתי את המוות בעיניים

כנראה שמכל בן אדם, ולא משנה מאיזה משפחה הוא הגיע - יכול לצאת הרבה יותר ממשהו. לפניכם ספור חיים מרתק של אחד מחשובי הרבנים בצפון הארץ. מיוחד לאתר ׳אחינו׳

זהו סיפור חיים מרתק של אחד מחשובי הרבנים מצפון הארץ, כפי שסופר לשלמה שטיין.

מיוחד ל"אחינו".

לא אוכל לחשוף את שמי, כפי שתבינו בהמשך, אך אוכל לציין כי כיום אני ובני משפחתי שומרים תורה ומצוות ומאושרים בדרכינו.

סיפורי מתחיל בראשית שנות השמונים משפחתי המורחבת הייתה מה שקורים כיום "משפחת פשע". די אם אספר לכם כי במהלך חתונה משפחתית נכנס אופנוען רעול פנים לתוך האולם וירה באחי למוות. השתדלתי ככל יכולתי לא להיות חלק מכל "העשייה המשפחתית" התגוררתי אמנם בסמיכות להורי, עבדתי כשכיר בחברה לשיווק חמרי בניה. גידלתי את משפחתי באופן הרגוע ביותר.

בבית הכנסת הכרתי יהודי יקר הרב יהודה, שדיבר על ליבי שאשלח את בני שהיה לקראת סיום בית הספר היסודי ללימודים בישיבה קדושה, היססתי רבות, אני מאוד קשור לדת אך אי אפשר להתעלם מכל הרקע המשפחתי האם בן למשפחת…. מתאים להיות תלמיד ישיבה?!

יום אחד בעודי מתלבט באשר לעתידו של הילד, אני נוסע באחד הכבישים הנידחים בצפון הארץ, זו ירידה תלולה הנמשכת מספר קילומטרים, נהגים רבים נמנעים מלנסוע בכביש המפחיד הזה. לקראת סוף הירידה אני רואה שאין לאן להמשיך… שתי משאיות עומדות בכביש אחת בכל נתיב והנהגים שקועים בשיחה ערה. הבנתי שהם מרגישים אדוני הכביש, עדיף שאחכה בסבלנות עד שהם יסיימו את שיחתם. לא עברו יותר מאשר מספר שניות ומאחורי בקול רעש גדול מתגלגלת משאית כפולת קרונות במהירות עצומה…. אני לכוד מכל כיוון- – – אין סיכוי שהמשאיות החונות יצליחו להאיץ בבת אחת כמו שאין למשאית שמאחרי סיכוי לבלום- – -. למזלי החליט נהג המשאית הנוסעת בהחלטה מהירה כי עדיף לו להתנגש במשאית החונה כך יהיה הנזק כספי בעיקר. מאשר למחוץ מכונית "פיאט 127" למוות….

הרגשתי בהצלה זו איתות משמים למחשבות בהם הייתי עסוק רגע לפני נס ההצלה. מיהרתי לטלפון הציבורי הקרוב התקשרתי לרב יהודה ובקשתי ממנו לרשום את בני ללימודים בישיבה.

הלימודים של בני השפיעו רבות גם עלי. הלכתי והתחזקתי כך גם כל בני ביתי. כיום קרוב לשלושים שנה מאותו יום בני הם רבנים בזכות עצמם.

בכל יום כשאני רואה את נכדי היקרים הולכים בדרך התורה, אני מבין שהייתה לי הצלה כפולה לא רק שגופי ניצל מתאונה קשה, אלא גם אורח חיי כולו ניצל.