שר החינוך גדעון סער מתוודה: "אני מקנא בלומדי דף הגמרא".

בביקורו בעיר ביתר עילית אמר שר החינוך: ״אומר לכם בגילוי לב; הלוואי והייתי מוצא שעה פנויה בכל יום כדי ללמוד דף גמרא. בשנות העשרים לחיי השתתפתי בשיעורי גמרא. אני זוכר את המסכת שלמדנו, פסחים. אלו היו השעות האהובות עלי״.

בביקורו בעיר ביתר עילית אמר שר החינוך: "אומר לכם בגילוי לב; הלוואי והייתי מוצא שעה פנויה בכל יום כדי ללמוד דף גמרא. בשנות העשרים לחיי השתתפתי בשיעורי גמרא. אני זוכר את המסכת שלמדנו, פסחים. אלו היו השעות האהובות עלי".

 

מאת: יאיר פלד.

 

שר החינוך גדעון סער ביקר השבוע בביתר עילית כאורחו של ראש העיר מאיר רובינשטיין. השר שהגיע מלווה בסגנו ח"כ מוזס, ביקר בשורה של מוסדות בעיר והתרשם מקרוב מהתפתחותה של העיר ביתר. בביקורו בישיבת 'מדרש יחיאל' בעיר, שם קיבלו את פניהם ראש הישיבה, הגאון ר' חיים אקרמן ומאות התלמידים, הודה ראה"ע רובינשטיין לשר על עמידתו האיתנה למען הישיבות הק' בחקיקה ובפני בג"צ. רובינשטיין נשא דברים מרגשים על מעלת וחביבות לומדי התורה שהם יסוד קיומנו וערובה לעתידו של עם ישראל. השר סער אמר לתלמידים כי הוא מקנא בלומדי דף הגמרא. "אומר לכם בגילוי לב", פתח השר, הלוואי והייתי מוצא שעה פנויה בכל יום כדי ללמוד דף גמרא. היתרונות של לימודי קודש בכלל ולימודי גמרא בפרט המביאים לחריפות השכל. בשנות העשרים לחיי השתתפתי בשיעורי גמרא. אני זוכר את המסכת שלמדנו, פסחים. אלו היו השעות האהובות עלי ומשיעורים אלה נהניתי יותר מכל".