הקושר מבת – ים

עם איזו מצוה הכי כדאי להתחיל כאשר מתחילים את תהליך התשובה? ומדוע? הרב רון הלל, מרצה בפני בני נוער מתחזקים, בראיון מיוחד לאתר אחינו עונה לנו את התשובה!

עם איזו מצוה הכי כדאי להתחיל כאשר מתחילים את תהליך התשובה? ומדוע?

הרב רון הלל, מרצה בפני בני נוער מתחזקים, בראיון מיוחד לאתר אחינו עונה לנו את התשובה!

במהלך השנים האחרונות העברתי עשרות הרצאות בפני בני נוער ותלמידי בית ספר, בנושא הציצית. אני מסביר תחילה על חשיבות הציצית ואחר כך אני מתרגל עם המשתתפים את הכנת הציצית.

לפני מספר שבועות בדרכי מאזור המרכז לביתי שבבית שמש, נכנסתי לתפילת מנחה בבית כנסת לא מוכר באחת השכונות בבת ים. בסיום התפילה ניגש אלי נער צעיר והציג את עצמו, אני שמעתי לפני שנה הרצאה שלך בבית הספר בו אני לומד, לא הייתי אמור להיכנס להרצאה כי היא לא יועדה לכיתה שלי, אך באותו יום המורה שלנו נאלץ להעדר מבית הספר לכן צורפה כיתתי להרצאה. מאוד התחברתי לנושא והפכתי למומחה מספר אחד בציצית כל מי שצריך שיכינו לו ציצית פונה אלי ואני קושר לו את הציצית. עד היום הכנתי עשרות ציציות כל השכונה כאן התחילה ללבוש ציצית בזכות ההרצאה שלך.

כאשר אני נשאל: איזו מצווה היא המומלצת ביותר כצעד ראשון בדרך אל חיי תורה מלאים אני משיב: מצוות ציצית!

מעבר לענין הסגולי שבמצוות הציצית, שהיא על פי דברי חז"ל שקולה כנגד כל המצוות. ישנה סיבה נוספת בגללה אני ממליץ על הציצית כצעד ראשון. זוהי המצווה היחידה שאיש אינו שם לב שאתה התחלת להקפיד עליה. אחד הקשיים הגדולים העומדים בפני צעיר המבקש להתחזק הוא הפחד מתגובת החברה. כשאתה מתחיל ללבוש כיפה ישר שמים לב לשינוי, כך גם כשאתה נמצא בין חברים ומברך על האוכל גם תצטרך להסביר את עצמיך מול החברים… לא תמיד אתה מספיק בשל לכך. הציצית היא דיסקרטית מצד אחד ומצד שני מאוד מחברת אותך לבורא עולם.

חז"ל אומרים כי ראית ציצית מזכירה לנו את בורא עולם,("וראיתם אותו וזכרתם את כל מצוות ד' " במדבר טו"-ל"ט ) כשאנחנו לבושים בציצית אנחנו זוכרים את בורא עולם ומתמודדים נכון.