המבט הבלתי נשכח!

בקור לא שגרתי בעיר בני ברק, הפתיע אותי ואת כל חברי. כולם כאן נראים כל כך פשוטים אין להם שום הנאות בעולם הזה אבל הם כולם עם מבט מאושר בעיניים. זה דבר שחייב להיות מבפנים! שווה לנסות

לפני מספר שנים הייתי בקשר עם אברך מבית שמש- הרב בני, היינו נפגשים מידי פעם ללימוד תורה יחד עם חברים בני גילי מדברים על כל מה שנער בן גילנו מרגיש וחושב במבט יהודי.

יום אחד הפתיע אותנו הרב בני והזמין אותנו לסיור מיוחד בבני ברק. תחילה ביקרנו בביתו של הרב שטיינמן, נדהמנו לראות את הפשטות זועקת מקירות ביתו, ידענו כי מדובר במנהיג ובגדול הדור אך למרות זאת הוא דיבר איתנו בגובה העיניים ובמילים פשוטות הוא אמר לנו שאנחנו צריכים להיות מאושרים שזכינו ללמוד תורה.

התחנה הבאה הייתה בישיבת "פונוביז'" עלינו לעזרת הנשים לתצפית על בית המדרש. המחזה היה מדהים, מאות אנשים רכונים על ספרי הלימוד ולא מבחינים בנעשה מסביבם, העפנו גם מבט על כולל האברכים בבנין ממול והמחזה פשוט היה מהפנט…!

כשצעדנו במורד הגבעה שאלתי את הרב בני, אני מסתכל סביבי כולם כאן נראים כל כך פשוטים אין להם שום הנאות בעולם הזה אבל הם כולם עם מבט מאושר בעיניים, אם הייתי רואה אחד או שניים כאלו הייתי אומר שהם באיזה "טריפ" אבל מדובר כאן במאות אנשים והם כולם מאושרים זה חייב להיות מבפנים!

נכון אמר לי בני, הם אכן מאושרים הם חיים עם בורא העולם. תנסה את זה אמר לי בני, ניסיתי ולא הפסקתי…