היה שווה לשבור את הרגל

הרב יוסי ויס מנהל המדרשיה ללימודי יהדות בראיון מיוחד ל״אחינו״ על האור המתגלה לנערי ״באר שבע״.

הרב יוסי ויס מנהל המדרשיה ללימודי יהדות בראיון מיוחד ל"אחינו" על האור המתגלה לנערי "באר שבע".

בשבועות האחרונים אני מפעיל שיעורי יהדות בשעות אחה"צ לנערים המעונינים להעמיק את הידע שלהם בגמרא, בהלכה ובמוסר. התגובות שאני מקבל מדהימות.

אתן לך כדוגמה את סיפורו של שי, נער חסון וגבוה, שכבר מגיל צעיר ברור היה לכולם כי עתידו לקריירה צבאית ביחידה מובחרת. אך אירע מזלו וימים ספורים לפני הגיוס הוא שבר את רגלו, הקרירה נגדעה באיבה…

מתוך שעמום הוא נענה להמלצה של חבר ובא לבקר במדרשיה. הוא הרגיש מתיקות כזו שרק מי שלומד גמרא יכול להבין במה מדובר…. הוא החל לבקר בקביעות במדרשיה, יום אחד הוא קם והכריז בהתרגשות היה שווה הכל כדי לגלות את האור שבתורה.

כידוע לך באר שבע היא בירת הנגב ומכל האזור באים אלינו ללימודים, לצורך כך אנו מפעילים מערך הסעות מורכב. אני באופן אישי לוקח חלק פעיל כאשר אני אוסף בדרכי למדרשיה את הנערים המשתתפים. באחד הימים עמדתי זמן ממושך בפקק תנועה בדרכי לשכונות בבאר שבע, כשהגעתי ראיתי שאף אחד אינו מחכה להסעה הם כולם באו בכוחות עצמם, "חבל לנו על כל דקה" הם הסבירו לי.

בערב שבת התקשרתי כדרכי לאחל שבת שלום לתלמידים, אמו של אחד הנערים שענתה לטלפון אמרה לי בהתרגשות אני כל כך שמחה שהוא הולך לשיעורים האלו הוא משתנה לטוב בכל ההתנהגות שלו. אתה יודע, היא אמרה, בבאר שבע לצערנו לא פשוט לאפשר לילדים להסתובב לבד, ברחוב יש תופעות לא פשוטות…. היום אני רגועה אני יודעת שהוא במקום טוב….!

אם גם אתם מחפשים לגלות האור שבתורה בצורה חוויתית יחד עם נערים בגילכם אתם מוזמנים:

כתובתינו רחוב רש"י 118 מאחורי בית הכנסת "נחלת יצחק". בכל יום בין השעות 19:00 -15:00

אחראי : יוסי וייס 0527691305