האם אני עושה את מה שד' רוצה ממני?!

הרב צבי כהן מעניק שיעורי גמרא בהצלחה גדולה בבית שמש. בראיון מיוחד ל״אחינו״ הוא מספר על ראשית דרכו להצלחה.

 

הרב צבי כהן מעניק שיעורי גמרא בהצלחה גדולה בבית שמש. בראיון מיוחד ל"אחינו" הוא מספר על ראשית דרכו להצלחה.

 

חיי עברו עלי בטוב ובנעימים קבעתי זמנים ללימוד תורה והשתדלתי להקפיד על קיום מצוות כפי שחונכתי. עד שיום אחד הרגשתי קול פנימי שקורא לי ושואל האם אתה עושה את מה שד' רוצה ממך? האם אתה ממלא את ייעודך כיהודי? הקול הציק לי ודרש ממני תשובות…

רבות חשבתי מה אוכל לשפר ובמה אתקדם עד שגמלה בליבי ההחלטה. אפתח שיעור יומי בגמרא. אבל מי ימסור אותו?  לא הכרתי רב שיטול על עצמו את המשימה, החלטתי שאני אהיה הרב… אמסור את השיעור בעצמי. ומי יפרסם את השיעור? אהיה אני הפרסומאי של השיעור.

וכך ביום שישי אחר הצהרים שעה לפני הדלקת הנרות הסתובבתי ברחובות העיר ותליתי מודעות המבשרות על פתיחת שיעור גמרא יומי, החל מיום ראשון הקרוב.

כל השבת לא נתתי שינה לעיני הכנתי שיעורים יפים, והמתנתי ליום ראשון בציפיה דרוכה.

ביום ראשון הגעתי לבית הכנסת בו אמור להיות השיעור, עשרה אנשים כבר ישבו והמתינו לתחילת השיעור, בתוך ליבי ממש רעדתי זו פעם ראשונה שאני מדבר בפני ציבור. בלב רועד צלחתי את השיעור הראשון בעקבותיו באו מאות רבות של שיעורים סיימנו כבר את רוב הש"ס….

המסר שלי הוא: אין אדם ולא משנה באיזה מצב הוא נמצא שלא חווה את את אותה קריאה פנימית לעשות רצון ד'. מתברר שעם הקריאה הזו מגיעים כוחות גדולים, ויש לך את האפשרות לפרוץ קדימה- באותו רגע לעשות משהו גדול – עבורך, למען נשמתך!