כשאדם חוזר בתשובה יש לו בהתחלה כוחות מיוחדים שיכולים להביא אותו לפסגות גבוהות!!

הרב יעקב הבר, רב קהילת ״שבטי ישורון״ רמת בית שמש: פעמים רבות אני נשאל מהי הדרך הנכונה לפתוח בחיים של תורה? תשובתי- תלך בכל הכח, צעד בעקבות לבך!

הרב יעקב הבר, רב קהילת "שבטי ישורון" רמת בית שמש: פעמים רבות אני נשאל מהי הדרך הנכונה לפתוח בחיים של תורה? תשובתי- תלך בכל הכח, צעד בעקבות לבך!

 

 

אני משיב כך בעקבות סיפור לו הייתי עד לפני כשלושים שנה. התגוררתי בשכונה בה רוב התושבים לא היו שומרי תורה ומצוות. כאדם חרדי כמעט יחיד בשכונה הפכתי לכתובת עבור רבים מהצעירים בשכונה. כך הכרתי את יואב שעבד כבלש במשטרת ירושלים. כשפנה אלי יואב, ובקש ממני המלצה לקניית תפילין,

 

חשבתי בליבי שלא כדאי שיקנה משהו מדי יקר, אחרי הכל לא כדאי בבת אחת לקפוץ למים עמוקים… אך יואב בחושיו הבלשיים הבין שאני מוסר לו מידע חלקי, הוא דרש הסבר מדויק על סוגי התפילין. התברר לו שאני ממליץ לו על הוצאה של מאה דולרים לזוג תפילין כאשר מחירם של תפילין מהודרות עשוי להגיע אף לאלף דולרים. אמרתי לו, תראה יואב אני מאוד מעריך את הרצון שלך אבל זה המון כסף, תיכנס לחובות ואולי בסוף זה לא ילך… ממש חששתי. אין לי שום בעיה אמר לי יואב אמכור את המכונית שלי.  באותם ימים לא היו כמו היום מכוניות ליסינג, אדם בעל רכב היה בסטטוס אחר לגמרי, הוא היה מוכן לוותר על כל זה ואני חששתי מאוד…

 

הוא הציע לי הצעה- הרי אתה יש לך גם רב בא נלך אליו. כך מצאנו את עצמינו ב"דין תורה" אצל מורי ורבי הרב שיינברג שליט"א, הייתי בטוח שהרב ימתן את התלהבותו של יואב, אך למרבה הפלא הרב היה בצד שלו לגמרי. הוא המליץ לו על סופר מפורסם, על קניית 'בתים'  ו'רצועות' לתפילין אצל המומחה הגדול ביותר בעלות כוללת של מאות דולרים. העזתי ופניתי למורי ורבי בשאלה, הרי מדובר בבחור שזה עתה החל את צעדיו הראשונים ביהדות האם לא כדאי למתן קצת את הריצה קדימה.

כאן אמר לי מורי ורבי הרב שיינברג כלל גדול: כשאדם חוזר בתשובה יש לו בהתחלה כוחות מיוחדים שיכולים להביא אותו לפסגות גבוהות!! חייבים לנצל את האור השמימי ולהספיק כמה שיותר לרוץ קדימה בעבודת הבורא, אח"כ כשיבואו הימים האפורים והקשים נבנה את הבנין בצורה איטית ויסודית.

פגשתי באותו הזמן את המקובל הרב יעקב הלל סיפרתי לו על ה"דין תורה" המיוחד. וקבלתי ממנו תוספת הסבר לכך, כשאדם מתעורר לחזור בתשובה יש כאן התעוררות של נשמות אבות אבותיו שהתגלגלו בו, כשאתה מדבר עם יואב אתה בעצם מדבר עם הרב הגאון מלפני מספר דורות, האם אתה יכול לומר לו לא לקנות תפילין?!

ידידי החוזרים בתשובה נצלו את רגעי ההתעוררות! רוצו קדימה ד' עמכם גיבורי החייל!