סגולות על פי התורה

      אני סובל מלחצים וחרדות כבר שנה ורציתי לדעת אם יש סגולות או דרכים כלשהן על פי התורה להיפטר מהן?       שלום רב!  הדרך הטובה ביותר להתמודד עם חרדות היא על ידי חיזוק האמונה בקדוש ברוך הוא ובהשגחתו על כל אחד ואחד. צריך לחשוב עליו לעיתים קרובות, לדבר איתו, להתפלל אליו,קרא עוד...

 

   

אני סובל מלחצים וחרדות כבר שנה ורציתי לדעת אם יש סגולות או דרכים כלשהן על פי התורה להיפטר מהן?

 

   

שלום רב!  הדרך הטובה ביותר להתמודד עם חרדות היא על ידי חיזוק האמונה בקדוש ברוך הוא ובהשגחתו על כל אחד ואחד.

צריך לחשוב עליו לעיתים קרובות, לדבר איתו, להתפלל אליו, ולנסות להרגיש כמה שיותר חזק שאנחנו כל הזמן נמצאים בידיים שלו ואין לנו מה לדאוג.

כל מה שקרה, קורה ויקרה לנו בחיים, הכל מגיע מאתו יתברך, והכל נעשה אך ורק לטובתנו. גם הדברים הקשים שעוברים עלינו, זה חלק מהטיפול המסור שהוא מטפל בנו.

היסורים שעוברים עלינו מתקנים את הנפש שלנו ומכשירים אותנו להיות הרבה יותר טובים מבחינה רוחנית, אלא שזה בתנאי שאנו מנצלים את היסורים בשביל להתקרב אליו יותר ולהתחזק, ולא חלילה בועטים ביסורים.

הקשיים שעוברים עלינו, זה דומה לניתוח שהרופא עושה לחולה. הניתוח אמנם כואב ולא נעים, אבל אם מדובר על רופא מומחה וניתוח בעל מאה אחוז סיכויי הצלחה, החולה לא דואג בזמן הניתוח, אדרבה, הוא שמח שמנתחים אותו, כי הוא יודע שהניתוח יביא רפואה למחלתו ויתן לו חיים יותר טובים. ככה גם צריכים להרגיש כשעוברים עלינו יסורים, שבכיכול הקב"ה מנתח אותנו, והוא הרי "הרופא" הגדול ביותר בעולם, וכל ניתוח שהוא עושה הוא בעל מאה אחוז של הצלחה.

בהרבה מקרים קשה לנו לראות איזו טובה צומחת לנו מהיסורים, אבל כיהודים מאמינים אנחנו בטוחים שהקב"ה עושה רק טוב לאנשים, וכל מה שנעשה אתנו, נעשה אך ורק לטובה.

צריך פשוט להרגיש כל הזמן שאנחנו בידיים טובות, ודואגים לנו משמים, ומובילים אותנו בכל צעד ושעל בחיים באופן בטוח. כמו תינוק קטן שנמצא בידיים של אמא שלו, שאין לו שום דאגות, הוא מרגיש שהוא נמצא במקום ובמצב הכי בטוח בעולם, וכלשונו של דוד המלך עליו השלום: "כגמול עלי אמו" (תהילים קל"א, ב').

איני יודע מה מצבך בנוגע לשמירת מצוות, אבל צריך גם לדעת שאי הקפדה על קיום המצוות וההלכות יכול לעשות אצל הרבה אנשים סיבוכים בנפש, והדברים ידועים למבינים. מצד שני קיום מצוות ושמירת ההלכה, אם הדבר נעשה באופן הראוי ובגישה הנכונה, מחזק מאד את הנפש.

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.