צריכים להיתלות על אילן גבוה

גזר הדין נגד רוצחי אילן חלימי הי״ד בצרפת ינתן בשבת הקרובה ובית המשפט אינו מוכן להתחשב בבקשת משפחתו שומרת השבת לדחות אותו. התביעה דורשת מאסר עולם לרוצח

התביעה בצרפת דורשת להטיל מאסר עולם על מנהיג הכנופיה שחבריה רצחו באכזריות את אילן חלימי הי"ד לפני מספר שנים.

על שנים משותפיו הקרובים ביותר דורשת התביעה להטיל 20 שנות מאסר.

יוסוף פופנה ימ"ש, הרוצח המוסלמי שהתעלל ורצח את חלימי נמלט לאחר המעשה לחוף השנהב, הוא הוסגר לצרפת והועמד לדין. רציחתו של חלימי עוררה חששות בקרב יהודי צרפת מפני התחדשות האנטישמיות במדינה וגרמה לגל הגירה של יהודים שעזבו את המדינה המכילה את האוכלוסיה היהודית הגדולה ביותר בכל מערב אירופה.

בני משפחתו של חלימי סיפרו כי במהלך המשפט התברר מעל לכל ספק כי הוא נחטף ונרצח בגלל יהדותו. הם גם הביעו תרעומת על קולת העונש. אמו של חלימי אמרה כי היא מרגישה "מרירות ואכזבה" עקב החלטת המשטרה להעמיד את מרבית 29 המעורבים במעשה לדין בפני בית משפט לנוער עקב גילם הצעיר בעת ביצוע המעשה, מה שיביא להקלה משמעותית בעונשם.

בקהילה היהודית חוששים כי קביעת גזר דינם של הרוצחים תגרום למתיחות מחודשת בין מוסלמים ליהודים בפריז. לפני ימים אחדים ניסו צעירים יהודים לתלות פוסטרים ובהם תמונתו של חלימי אך הותקפו בידי חבורות של מוסלמים שמשוטטים ברחובות פריז.

ובינתיים, מתגלה עוד פן אנטי יהודי ובלתי מתחשב ברגשות הפעם מצדן של בית המשפט. מועד הקראת גזר הדין נקבע לשבת הקרובה ומשפחת חלימי שומרת השבת ביקשה לדחות אותו בשל היותה שומרת שבת. בית המשפט דחה את הבקשה וגם פניה לגדרגים הגבוהים ביותר בממשל הצרפתי לא שינתה את ההחלטה.