שיתוף פעולה יוצא דופן בין אמן הרגאיי מתיסיהו לבין הדג נחש

המוזיקה הישראלית מתקרבת עוד ועוד. אחרי שבשנים האחרונות החל להיות טרנד גדול ושלם לשיר שירים ׳יהודיים׳. ניתן לראות המשך ישיר למגמה זו.

המוזיקה הישראלית מתקרבת עוד ועוד. אחרי שבשנים האחרונות החל להיות טרנד גדול ושלם לשיר שירים 'יהודיים', וכך יכולנו לראות מיטב האמנים והזמרים הישראליים כשהם מלחינים שירים למילים יהודיות מהמקורות, ניתן לראות המשך ישיר למגמה.

ברשימת האמנים שכבר הוציאו שירים 'יהודיים', ניתן למנות את ברי סחרוף, אהוד בנאי, דוד ד'אור, אביתר בנאי, עובדיה חממה ובעצם את מי לא. כל אמן שמכבד את עצמו, מוציא היום שירים שבהם במקום מילים שכבר הושרו כל כך הרבה פעמים, ישנם טקסטים חדשים, יהודיים יותר.

אבל החידוש העכשווי, הוא שיתוף פעולה בין אמנים דתיים וחרדים, לאמנים מהמגזר החילוני. השבוע, למשל, זה קרה בין להקת ההיפ-הופ "הדג נחש" לבין האמן החרדי המפורסם בעולם, מתיסיהו.

במסגרת סיבוב הופעות בינלאומי עם להקתו, ה"דאב טריו", יופיע מתיסיהו על במה אחת עם סלע קיומו של ההיפ-הופ הישראלי, "הדג נחש" השבוע, בשתי הופעות מלאות.

את חיי השגרה שלו (אם אפשר לקרוא כך לחייו של רגאי-ראפר), מבלה מתיסיהו במחוזות שונים בתכלית מאצטדיונים ואולמות הומי אדם. הוא מתגורר בשכונת קראון הייטס בניו-יורק – שכונה יהודית חרדית כשרה למהדרין, ומודה כי "זה אמנם לא בדיוק סגנון החיים הטיפוסי לרוב בני האדם, ובטח לא למישהו שמנהל אורח חיים יהודי-חסידי, ויש הרבה ניסיונות, כמובן – אבל בסך הכול אני מאמין שאני יוצר איזשהו מרקם חיים שלם, שיש בו כל מיני צדדים. החסידוּת האמינה תמיד בחיבור בין העולמות".

את הסיבוב הקצר שלו בארץ, יחתום מתיסיהו מחר בערב, בכיכר ספרא בירושלים, עם "הדג נחש" – במסגרת אירוע הפתיחה של ליין הצעירים של עיריית ירושלים – הפרונט סטייג'. כל הכרטיסים למופע אזלו. מי שלא יהיה שם, יוכל לשמוע דואט ייחודי של "שירת הסטיקר" – היפ הופ יהודי-ציוני בכל תחנות הרדיו.