אני מרגישה כאילו יש עלי קללה, אפשר חיזוק?

שאלה: כבוד הרב, בחודשיים האחרונים אני מרגישה כאילו יש עלי קללה, כל דבר הולך לי הפוך, גם לי וגם למשפחה שלי, הרגשה רעה ומצב רוח ירוד. אני כבר לא יודעת איך להתמודד עם המצב הזה, יש לך משהו לומר על כך, משהו שיחזק אותי ויעזור לי? תשובה: תקופות כאלו כפי שעוברות עלייך, הן בהחלט לאקרא עוד...

שאלה:

כבוד הרב, בחודשיים האחרונים אני מרגישה כאילו יש עלי קללה, כל דבר הולך לי הפוך, גם לי וגם למשפחה שלי, הרגשה רעה ומצב רוח ירוד. אני כבר לא יודעת איך להתמודד עם המצב הזה, יש לך משהו לומר על כך, משהו שיחזק אותי ויעזור לי?

תשובה:

תקופות כאלו כפי שעוברות עלייך, הן בהחלט לא קלות, אך צריך לדעת שהתקופות האלו הן חלק מהחיים. מכיון שהסיבה שעבורה בנו לעולם הזה היא בשביל לתקן דברים מסוימים ולהגיע לשלמות שלנו, הקדוש ברוך הוא לא נותן לאדם להעביר את כל תקופות חייו כשהכל הולך למישרין, אלא הוא נצרך לעבור ניסיונות והתמודדויות עם מצבים פחות נעימים.

כשעוברים את הזמנים האלו עם אמונה חזקה שכל מה שהקדוש ברוך הוא עושה, הכל לטובה, ומתחזקים יותר בתפילות ובהרגשה שאנו נצרכים לעזרתו יתברך בשביל לחיות חיים טובים ומוצלחים, אז הזמנים האלו רק מקרבים אותנו יותר לקדוש ברוך הוא ובסופו של דבר נצא מכך יותר מחוזקים מבחינה רוחנית.

בלי אמונה חזקה ומוחשית שהשם יתברך מנהיג אותנו בכל רגע ורגע, דואג לנו ועושה הכל רק לטובתנו, קשה מאד, ואולי אף בלתי ניתן, להעביר את החיים עם שמחה תמידית והרגשת בטחון, וכבר נאמר "צדיק באמונתו יחיה".

במיוחד בדור שלנו הרבה מאד אנשים סובלים מקשיים וייסורים. הסיבה היא משום שאנחנו נמצאים כבר סמוך לביאת המשיח ולגאולה השלמה, ומובא בדברי חז"ל שסמוך לביאת המשיח יהיו בעם ישראל צרות ויסורים, לכן בתקופה הזו דרוש עוד יותר להתחזק באמונה, כפי שכתוב בגמרא שלפני בא המשיח כשתהיה תחושה שהכל קורס ואין הצלחה בכל התחומים, אז "על מה יש לנו להשען? על אבינו שבשמים" (סוף מסכת סוטה).

מי שחי עם אמונה חזקה, מסוגל לשמוח בכל המצבים, כי הוא יודע שהכל לטובה, וגם ברור לו שעכשיו זה החושך שלפני התגלות האור, ואחרי חושך כזה גדול, חייב לבוא אור גדול במיוחד, וכפי שכתוב "כיתרון האור מן החושך" (ספר קהלת).

גם אם מרגישים שמיום ליום נעשה יותר קשה, אסור להתייאש, רק להשתדל כמה שניתן להתחזק יותר בקשר שלנו עם הקדוש ברוך הוא ובעשיית רצונו ולצפות לגאולה השלמה שתבוא במהרה.

ויהי רצון שאת ומשפחתך תזכו בעזרת השם להרווחה ולהצלחה רבה בקרוב מאד.

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.