שותפות מדור לדור

גם אנחנו כהורים יכולים להמליץ להורים, שהחינוך חשוב להם, אין כמו הישיבה!

אנחנו ארבעה אחים לבית משפחת איליסאן שעלינו יחדיו מפרס, ויחד הקמנו עסקים משותפים: שני אחים מנהלים את חנות המכולת 'תל ארזה' ושני אחים מנהלים את המעדנייה הנמצאת מעבר לכביש.

מסתבר שהשותפות עוברת גם לדור הבא כאשר שני בני הדודים קבלו החלטה משותפת להפוך לבני ישיבה תלמידים מן המניין בישיבת 'אחינו' לצעירים.
לקראת סיום תקופת הלימודים נפגשנו לשיחה עם האחים – ההורים, דוד אבא של שחר ומרדכי אבא של ליאור, לשיחה אודות הצעד המיוחד שעשו ילדיהם במעבר לישיבה:

בשכונה שלנו זה לא מובן מאליו שילד הולך לישיבה. גם אנחנו קצת חששנו מהצעד הזה, בכל זאת אין בישיבה מקצועות חול ותעודת בגרות, אך כיון שהחנויות שלנו בסביבה חרדית, יש לנו היכרות עם החינוך הישיבתי וידענו שאם אנחנו חושבים על 'חינוך', שזה הדבר החשוב באמת נוכל לקבל אותו רק בישיבה.

היו לנו מעט חששות וזאת משום שיש לנו בן דוד שנשר מישיבה. באנו לביקור בישיבה פגשנו את הצוות המיוחד והתרשמנו מאוד, יש בישיבה אווירה מאוד משפחתית ותיאום מושלם בין הישיבה להורים. האכפתיות של הרבנים והיחס האישי לכל תלמיד זה משהו שלא רואים בדרך כלל בישיבות. אנחנו רואים לפעמים איך לכל אחד מהילדים הישיבה בונה מסלול דרישות שמותאם עבורו במיוחד.

בתחילת הדרך ליאור לא כל כך רצה ישיבה. הפחיד אותו מאוד הנושא של הלבוש הישיבתי והתגובה של החברים בשכונה, אך מכיוון שהיה חשוב לנו שילמד בישיבה המרצנו אותו לכך. כיום לאחר מספר שנים אנחנו ממש רואים עליהם את התוצאות של החינוך שהם קבלו בישיבה, את כיבוד ההורים, המידות הטובות ושמחת החיים. הילדים אף הם מאוד אוהבים את הישיבה וממליצים עליה לחברים.

גם אנחנו כהורים יכולים להמליץ להורים, שהחינוך חשוב להם, אין כמו הישיבה!