נס התאונה

הבורא עושה בעולמו - מה שרוצה, ואין לו כללים. פעם רכב "מוחץ למוות", ופעם לא עושה כלום.

משפחה יצאה לטיול. הם הגיעו לקבר של ר' נחום איש גם זו – בצפת, התפללו, והמשיכו בדרכם. לפתע הילד בן ארבע וחודשיים שומט את ידו מהוריו ובורח לכביש. באותו רגע חולפת מכונית ומתנגשת בו, מפילה אותו ו… עולה לו על הבטן עם הגלגל הקדמי!!!

ההורים נחרדו. הם לא העיזו להסתכל על הכביש – ולא צריך להרחיב מדוע. הרי באירוע כזה מזמינים ישר חברה קדישא, לא יתכן משהו אחר!-!-!

אך האמא לא התייאשה. היא מביטה על הכביש, ולהפתעתה הילד שלם. היא מתקרבת, והנה היא מגלה שהילד ללא הכרה. מיד היא מרימה אותו, הופכת אותו, ומחפשת מים. לפתע היא רואה שהממטרה שבמדשאה ליד, שמעולם לא פעלה בשעה זו (16:30), כרגע פועלת. בזריזות היא מקרבת את פני הילד לממטרה, וכעבור זמן מה – הילד פקח את עיניו והחל לילל, "הכיפה, איפה הכיפה", (יום לפני כן האמא תפרה לו כיפה, ובתור ילד, זה היה "רכוש חדש" שאבד לו – והוא היה כאוב מהעלמו).

כמובן שההורים שמחו על הילד החדש שהם קיבלו. אך עדיין שמחתם רחוקה. מי יודע מה קרה לילד בתוך הגוף? מה מצב איבריו הפנימיים? והחמור מכל, מה מצבו הנפשי לאחר טראומה כזו? במהירות נלקח הילד לבית החולים, שם הוא חובר לכל מה שצריך, נכנס לצום, ועבר סדרת בדיקות מקיפה.

לאחר שלושה ימים הילד שוחרר לביתו, כאשר בדו"ח השחרור נכתבו "הממצאים של הבדיקות": שריטות בפנים ושפשוף מזערי בגב!!! בדיקת נורמאליות – תקינה. בדיקת… תקינה. בדיקת… תקינה… הכל תקין בס"ד. עברו למעלה מעשרים וארבע שנה, ברוך ה' הילד גדל, והשפשוף המזערי והשריטות נעלמו.

אין מה לומר, אפילו עיוור רואה כאן את בורא עולם.

שאלו את האמא: כיצד את מסבירה את זה? והאמא ענתה: הסבר – אין לי! אך כמה דקות לפני התאונה, הילד אמר פרק תהילים בקבר של ר' נחום איש גם זו, כנראה זה מה ששמר עליו באותם רגעים.

למי שחושב שזה "עוד סיפור", הרי שהוא טועה. משום שאת הסיפור הזה אני מכיר אישית. מדובר באדם שגר איתי בעיר. חי איתי בבית. ישן איתי בחדר. הסיפור הזה קרא לי – כותב השורות!!! (למי שמפקפק, שידע שיש לי בבית מסמכים על כך, גם דו"ח רפואי וגם דו"ח משטרתי).

המסר העולה:

העולם הזה פועל "כל רגע" איך שאלוקים רוצה "באותו רגע",

וזה לא קשור כלל לנתוני השטח, אלא לרצון הבורא כעת.

וכבר לימדונו חז"ל שלעולם הזה אין כללים, וגם "הטבע" הוא "נס תמידי",

ואף אחד לא התחייב על כך "שהנס התמידי" הזה לא ישתנה.

 

לדוגמא: אלוקים עושה נס תמידי (המכונה טבע), והלב של כולם עובד.

אז מדוע לפלוני הלב הפסיק לעבוד? כי אלוקים הפסיק לעשות לו נס! כך צריכם לפרש את החיים.

אין טבע "המובן מאליו", אלא הכל תלוי ברצון ה' בלבד.

 

אכן, הסיפור הנ"ל הוא אחד הדוגמאות לכך,

כיצד הבורא עושה בעולמו – מה שרוצה, ואין לו כללים.

פעם רכב "מוחץ למוות", ופעם לא עושה כלום. 

 

בפרסום הסיפור הזה – שקרא לי אישית, אני מתכוון לקיים – "שיחו בכל נפלאותיו"

אברהם לוי, חתם סופר 6, מודיעין עילית