רוצה להשתנות? תאכל מזון כשר!!!

הרב יהודה שיין, מכין את ילדי הקיבוצים בנגב לבר המצווה. בשנים האחרונות- מבחין בשינוי מהותי במי שאוכל מזון כשר.

היום פגשתי בתחנת דלק בחור צעיר ששאל אותי: "כיצד אחזור בתשובה?" הוא סיפר לי כי בעברו למד בישיבה, אלא שחברים משכו אותו למקומות רחוקים מתורה. בצבא הוא לגמרי עזב את הדת וכמה שהוא מנסה לחזור הוא לא מצליח. הוא שאל לעצתי כיצד יתחזק. לא ידעתי כל כך מה לומר לו הרי מדובר בבחור שהיה בישיבה, אין כאן חוסר ידיעה, הוא פשוט מרגיש חסום. המלצתי לו בחום להקפיד על כשרות המזון.

הסיבה שחשבתי לייעץ לו כך היא משום שבשנים האחרונות הבחנתי בשינוי מבורך באותם קיבוצים בהם הוכשרו המטבחים. אסביר את דברי, כידוע בקיבוצים נהוג עקרון השוויון והשיתוף, ולפיו אוכלים כל בני  הקיבוץ מאותו מטבח ובאותו חדר אוכל. בשנים האחרונות ישנה מגמה בקיבוצים להכשיר את המטבחים כדי שיוכלו לארח קבוצות של שומרי מצוות. כך שבעצם כולם אוכלים כשר. והמדהים הוא לראות את ההשפעה של המזון הכשר על הנפש היהודית.

מאז שהוכשר המטבח ניתן לראות כיצד מתקימים מנינים לתפילה בשבתות ובחגים. ביום כיפור האחרון היה בית  הכנסת מלא מפה לפה, ואנשים רבים צמו לראשונה בחייהם.

הסבר לתופעה זו מצאנו בדברי חז"ל, כי אכילת מזון שאינו כשר מטמטמת את הנפש, כן הדבר להיפך המזון הכשר "פותח" את הלב לתורה להקב"ה!

מכאן המלצתי לכל אדם החפץ להשתנות ולהתקרב לחיי תורה ומצוות ההקדמה לכך היא הקפדה על כשרות.      


מי שקרא כתבה זו מתעניין גם באלה – – –

 

 

 

כיום ברור לכולם, כי מי שהורגל לצורת למידה וחשיבה מעמיקה, קבלת ההחלטות אצלו תהיה מוצלחת וטובה
צחי ברוכים – מוסך ברוכים מצפה רמון: בגלל לימוד התורה, המח שלי היום מבין יותר

ד"ר מיכאל אברושמי מנתח פנים בבית החולים שערי צדק שבירושלים, מספר מה לימוד התורה עשה לו