ההשקעה הטובה ביותר!

״כולל אברכים״ הוא המקום בו מתקבצים אברכים ומקדישים את עצמם ללימוד תורה.הרב יהודה אברהמי, מנהל את אחד הכוללים הגדולים באיזור הצפון. בשיחה מיוחדת עם כתב ״אחינו״

"כולל אברכים" הוא המקום בו מתקבצים אברכים ומקדישים את עצמם ללימוד תורה.הרב יהודה אברהמי, מנהל את אחד הכוללים הגדולים באיזור הצפון. בשיחה מיוחדת עם כתב "אחינו"

מה גורם לאדם להקדיש את עצמו ללימוד תורה?

בראש ובראשונה המודעות לחשיבות העצומה של לימוד התורה. מעבר לכך אל תשכח שאדם הלומד תורה חי בתוך תענוג ארוך ומתמשך, ומי שטעם את החוויה הזו מבקש להמשיך לחיות בה כמה שיותר.

מה זה אומר לנהל כולל אברכים?

דבר ראשון לדאוג לסדרי הלימודים בכולל, מעבר לכך יש לזכור שאברכים המקדישים את חייהם ללימוד התורה, אינם עוסקים בשום עיסוק אחר מלבד לימוד התורה, לכן אני משתדל לדאוג להם למלגת קיום.

האברכים מקבלים מהנהלת הכולל מלגת קיום, שהיא קטנה באופן משמעותי מהמשכורת הממוצעת במשק. ובכל זאת הם מסתדרים ו"גומרים את החודש" בצורה יפה. וזאת משום שישנה ברכה מיוחדת בכסף הזה, אדם שמקדיש עצמו לרצון הקב"ה מקבל סיוע מיוחד משמים. אין לו הוצאות בלתי צפויות להיפך יש לו הכנסות בלתי צפויות…….

אני נשאל לפעמים, מה אתה אומר לאותם עשירים שתורמים לכולל שלך?

אני מציע לאותו אדם אמיד "השקעה", הרי אין ספק כי ההנהגה הרוחנית והתורנית בדור העתיד של עם ישראל תבוא מבין שורות הכוללים, וזאת מכיון שהתנאי הבסיסי לגדלות בתורה היא ההקרבה המוחלטת לרצון ד'. אם כן אני מציע לו עיסקה, בא ותשקיע, תהיה שותף בלימוד התורה של המנהיג הבא בעם ישראל, של פוסק ההלכה הגדול, של ראש השיבה הגדולה והחשובה ביותר.

האברכים הלומדים תורה בכוללים הם הערובה וההבטחה להמשכיות התורה בעם ישראל הם ה"אליטה" של כלל ישראל! 


מי שקרא כתבה זו מתעניין גם באלה – – –

 

 

 

זהו סיפורו של קובי נער בן חמש עשרה מנתניה. סיפור שמאפיין את בני הנוער של היום
הרב יעקב שטיר המשמש כאחד מרבני הישיבה לצעירים מספר לאתר 'אחינו' על הצמאון הגדול של בני הנוער לתורה.
הרב ישראל כהן מספר לאתר "אחינו" על סוד ההצלחה בפעילותו בעזרה ושיקום משפחות נצרכות.