גוי צדיק שומר אמונים

תופעה: יותר ויותר נכרים בארה״ב מקבלים על עצמם את שבע מצוות בני נח שגם גויים מחוייבים בהם. אפילו ׳ישיבה׳ כבר פתחו

מה עושה גוי שהגיע למסקנה שהנצרות מבוססת על שקרים וכזבים? אפשרות אחת היא להתגייר ולהפוך ליהודי. אבל כאשר ג'ק סאונדרס החל לפקפק בעיקרי הנצרות, באמצע שנות השמונים, הוא החליט להתקדם בכיוון אחר.

במקום להפוך ליהודי החליט הכומר-לשעבר שניהל כנסיה קטנה בדרום ארה"ב להפוך ל"בן נח". פירושו של דבר שסאונדרס החליט לקיים בקפדנות את כל שבעת המצוות שהתורה מייעדת גם לגויים. בהדרגה התחיל סאונדרס לשכנע גם את חברי הכנסיה שלו ללכת בעקבותיו. בסופו של דבר כמחצית מחברי הקהילה בחרו להיות בני נח. הם הסירו את הצלב מעל הכנסיה ושינו את שם המקום ל"בית המדרש לבני נח".

 "הבטחתי לאלוקים שאם הוא יראה לי את דרך האמת אני אשמיע אותה ברבים ויהי מה", סיפר סאונדרס. "מבחינה רגשית זה לא היה פשוט אבל במישור האינטלקטואלי לא היה לי ספק היכן נמצאת האמת".

לאחרונה  נרשם גידול דרמטי בהיקף פעילותם של "בני נח". בין היתר נוסדה "ישיבה" לבני נח, מסגרות לימוד המיועדות לילדים "בני וח", ואתרי מידע פעילים באינטרנט הגדושים במידע עבור בני נוח פוטנציאלים.

לאחרונה התקיימה בעיר דאלאס וועידת בני נח שנמשכה שלושה ימים. אחת המשתתפות בכנס היא אנדריאה וודווטר שהפכה ל"בת נח" בהשפעת הכומר שלה שנטש את הנצרות. הכומר הפך ליהודי חרדי ועלה לישראל אך בני קהילתו לשעבר בחרו לאמץ לעצמם אורח חיים של בני נח.

 אחד האתגרים הניצבים בפני בני נח הוא כיצד לשמור על צביונם הרוחני למרות שהם אינם מחויבים בשמירת מצוות? קבוצה אחת של בני נח מאוקלאהומה הכינו סידור תפילה מיוחד, "תפילת הלב" שמו, ובו תפילות המיועדת לבני נח. אחרים מציינים את יום השבת בקידוש, סעודה חגיגית והימנעות מאכילת חזיר במשך כל היום השביעי (שמירת שבת של ממש אסורה על מי שאינו יהודי). בחג הסוכות בנו חברי הקבוצה סוכה בו אכלו וקיימו תפילות.

"היה נפלא ומרומם נפש", סיכם אחד מחברי הקבוצה, פם רוג'רס, את החוויה.

רוג'רס עזב את עבודתו, עלה לישראל,  ובמשך שנתיים למד ביסודיות את כל הדינים וההלכות הנוגעים לבני נח, לפני ששב לארה"ב כדי לעמוד בראש קהילה של "בני נח".

"הגענו למסקנה שאילו היה הקב"ה רוצה שנהיה יהודים הוא היה בורא אותנו כאלה", מסביר רוג'רס את השקפתו. "מכיוון שנולדנו גוים החלטנו שנהיה "בני הנח" הטובים ביותר שאנו מסוגלים להיות".