התקף הלב של אבא של מאור

הרב אבי שלזינגר, מבכירי פעילי 'אחינו' מספר לאתר על מאור כדוגמא. והלקח שלו: בן תורה אמיתי מכבד את הוריו. הוריו שמחים וגאים בדרכו! פעמים רבות אני נתקל בתלמידי ישיבה שהם בנים למשפחות שאינם שומרי תורה ומצוות, בכל פעם עולה השאלה – כיצד?! כיצד מתנהלת מערכת יחסים שכזו?! לימים כשפגשתי את מאור מטבריה הבנתי הכל. מאורקרא עוד...

הרב אבי שלזינגר, מבכירי פעילי 'אחינו' מספר לאתר על מאור כדוגמא. והלקח שלו: בן תורה אמיתי מכבד את הוריו. הוריו שמחים וגאים בדרכו!

פעמים רבות אני נתקל בתלמידי ישיבה שהם בנים למשפחות שאינם שומרי תורה ומצוות, בכל פעם עולה השאלה – כיצד?! כיצד מתנהלת מערכת יחסים שכזו?!

לימים כשפגשתי את מאור מטבריה הבנתי הכל.

מאור היה נער צעיר שנפשו חשקה בתורה והחליט ללמוד בישיבה בבני ברק. התבקשתי על ידי מכריו ללמוד איתו וללוות אותו בצעדיו הראשונים בעולם התורה. כשהוריו הגיעו לביקור בבני ברק הם לא הסתירו את אכזבתם- "לא חלמנו", הם אמרו ,"שבננו יהיה 'פרזיט' וישב כל היום בישיבה". עברו מספר חודשים והנער התחבר לחברים לא טובים מהשכונה שלו שהצליחו לפתות אותו לעזוב את הישיבה.

כשחזר לביתו, אביו קיבל התקף לב! הבשורה הכתה בו קשות.

שאלתי מה קרה? אביו הסביר לי, כשראיתי כיצד בישיבה הוא הצליח להשתנות והתנהגותו היתה למופת חדרה בליבי ההבנה שרק לימוד בישיבה גורם לבן לכבד את הוריו בצורה כל כך מיוחדת.

ומה קרה עם מאור, ניתן לומר שהיה די צפוי. לאחר שהוא טעם את המתיקות האין סופית של התורה, הוא לא מצא טעם בדברים אחרים. ולשמחת הוריו הוא חזר לישיבה, והפעם לתמיד.

והלקח שלי: בן תורה אמיתי מכבד את הוריו. הוריו שמחים וגאים בדרכו!