אדם שבא מעולם של תורה וגמרא, הוא בעל מחשבה מפותחת

במסגרת עבודתי בבנק אני נדרש לקבלת החלטות מול גורמים בכירים במערכת הבנקאית, ובעולם הכלכלי. כיום ברור לכולם, כי מי שהורגל לצורת למידה וחשיבה מעמיקה, קבלת ההחלטות אצלו תהיה מוצלחת וטובה.

 

את מוטי פוגלמן סגן מנהל בנק "פאג"י" בסניף כיכר ציון, אנו פוגשים לשיחה בשעת ערב מאוחרת. עד אז אני לומד בכולל, הוא אומר. זו השעה החשובה ביותר עבורי במשך היום. יש כמה דקות ביום שבהם אני בטוח עושה את מה שהקב"ה רוצה ממני, אלו השעות שאני לומד תורה.

 

למה זו השעה שכל כך חשובה עבורי? קשה להסביר למי שמעודו לא התנסה בחוויה המדהימה של לימוד תורה. זה קצת כמו לקחת אדם שכל ימיו עברו עליו באי בודד, לספר לו שישנם דברים יותר משובחים מאשר קליפות אגוז קוקוס. איך אוכל לדבר אודות תחושותיי והיחס שלי ללימוד התורה.

 

מעבר לתרומה הגדולה שיש לתורה לחינוך ילדינו ולכל אורח החיים שלנו, למדתי שבכל אדם ישנו "אבר" חבוי, האיבר הרוחני, הוא יכול להיות רדום כל החיים. הדרך להעיר אותו היא על ידי גירוי רוחני – לימוד תורה. אמרתי לך שזה אבר רוחני, אבל באמת הוא במובנים מסוימים פיזי, כי הוא דורש טיפוח תמידי, המזון שלו הוא עוד דף גמרא עוד הבנה מחודשת בדברי הראשונים. וכאשר אתה לא "מאכיל" אותו הוא משדר "רעב", אני לא אומר את זה כמטאפורה, זו אמת פשוטה ביום שהחסרתי משעורי תורה אני מרגיש לא טוב! משהו חסר לי….

 

במסגרת עבודתי בבנק אני נדרש לקבלת החלטות מול גורמים בכירים במערכת הבנקאית, ובעולם הכלכלי. כיום ברור לכולם, כי אדם שבא מעולם של תורה וגמרא, הוא בעל מחשבה מפותחת כי הורגל לצורת למידה וחשיבה מעמיקה. ולכן קבלת ההחלטות אצלו, תהיה מוצלחת וטובה. אך יש בזה יותר מכך, אותם האברים הרוחניים  כשהם פעילים הם הופכים אותנו לאחרים, רגישים, אחראים, שקולים ורגועים.

 

אמליץ לכל יהודי באשר הוא: בואו לגלות את הפנימיות שלכם תתחברו לעצמכם!