אני לא סטנדאפיסט, אני מעביר מסרים בהומור

הרב יוסף אייזן "משמח הלבבות" מיוחד לאתר 'אחינו'

 

הערב הופעתי בפני האדמו"רים מקרלין ופיאסצנה בבית שמש, משם עלי לנסוע להופעה בבני ברק. לאחר מכן  הופעות נוספות באיזור המרכז.

 

אני מקפיד מאוד שכל ההופעות שלי יתנהלו על פי התורה, לעולם לא אפגע ולא אלעג לחלשים. אני מתייחס למקצוע שלי כאל כלי להעברת מסרים, אינני סטנדאפיסט, ההומור אצלי הוא כלי ולא מטרה. הומור בעולם הכללי מטרתו העברת זמן בצורה מצחיקה, וכל האמצעים כשרים, הומוריסט שהוא בן תורה זוכר לדבר בצורה נכונה.

 

האם הקהל אוהב את הסגנון שלי?

ובכן, הופעתי ערב אחד במרתון בו השתתפו מספר אמנים ההופעה שלי נמשכה כחצי שעה, קיבלתי פידבקים מאוד חיוביים מהקהל. המבחן האמיתי מהי דעת הקהל היה בסיום הערב, כשיצאתי עם כמות יפה של הזמנות לאירועים.

 

ישנה אגדה המספרת על אדם שפנה אל רבו בשאלה 'אני מלא צרות ובעיות וסובל מדיכאון עמוק', שמע הרב את בעיותיו,  'תראה,' אמר לו 'אין לי פתרון קסם עבורך אולם זאת אוכל לייעץ לך בקצה העיר מופיע בכל ערב בדרן, אולי תלך להופעה תצחק קצת ותשתחרר מהדיכאון'. 'כן רבי' אמר השואל 'אבל הבעיה היא ש… אני הוא הבדרן….'

 

אנשים שמכירים אותי ויודעים את סיפור חיי, שואלים אותי לפעמים האם אין האגדה הזו עוסקת בך? אחרי נפילה כלכלית שחוויתי לפני מספר שנים שאת תוצאותיה אני נושא עד היום, היו לי באמת כל הסיבות לשקוע בעצבות. רוב העבודה שלי היא כדי להחזיר חובות… אבל אני יהודי שחי לפי התורה וזוכר שכל מה שעובר עלי זה ברצון ה', אני לא מאבד את שמחת החיים הפנימית שלי. אני משתדל להקרין אותה לאחרים.

 

"בדחן" זה ענין של שליפה מהירה. הקב"ה נתן לי את התכונה הזו ואני משתדל לשמח יהודים במתנה שקבלתי מאת ה'.

 

אין דבר שמשמח אותי יותר מחיוך של ילד חולה….