המנתח הבכיר מספר על חייו

ד"ר מיכאל אברושמי מנתח פנים בבית החולים שערי צדק שבירושלים, מספר מה לימוד התורה עשה לו.

ד"ר מיכאל אברושמי הינו מנתח פנים בבית החולים שערי צדק שבירושלים. ד"ר אברושמי עבר את הכשרתו בבתי הספר הטובים בעולם בלוס אנג'לס שבארה"ב ובאוניברסיטת קולומביה בניו יורק. במקביל עיסוקו כרופא, מרצה מלמד ד"ר אברושמי רפואה באוניברסיטת קולומביה ובאוניברסיטת אידיאנה.

למרות שד"ר אברושמי עסוק עד מעל הראש בפעילות בבית החולים, הוא מוצא זמן מידי יום ללמוד בחברותא בישיבת ברכת התורה אשר בעיר העתיקה ובישיבת אהבת שלום הירושלמית.

"חלק גדול מהסיפוק שיש לי מעבודתי נובע מכך שאני מקדיש זמן רב ללימוד התורה הקדושה. בעקבות הלימוד, אני מבין איך הדברים הם רצונו של הקב"ה, איך האדם הוא יציר הקב"ה וזה נותן לי טעם וסיבה לעשות את מלאכתי", מספר ד"ר אברושמי המטפל בגידולים סרטניים בפנים, מנתח את המטופלים הזקוקים לכך ומבצע פעולות לאיחוי הפנים ולהשבתם למצבם המקורי. "כאשר מגיע אלי חולה אני יודע שזו הזדמנות לסייע לנברא של הקב"ה וזה נותן לי דחיפה לסייע ככל יכולתי".

"לפני שהייתי לומד תורה הייתי מתוסכל ולעיתים אף מסוגל לכעוס על המטופלים, כיום, ברוך ה' אני יכול לראות את הצד היפה של מה שאני עושה. בעקבות זאת, אני חושב שגם המטופלים חשים בכך ורואים שאיכפת לי מהם באמת. אני מאפשר להם להתקשר אלי מתי שהם רוצים לטלפון הסלולארי שלי, הם מגיעים אלי הביתה כשהם צריכים, אני מסוגל להיות סבלן יותר כלפיהם, היות ואלו הם הערכים שאני לומד בתורה".

"בעקבות היחס שאני מעניק למטופלים אני חושב שאני זוכה להצלחה גדולה יותר היות והם מספרים לחבריהם וכך הדבר מתפרסם. כך התורה מובילה לכך שיהיה לי טעם וסיפוק יותר מעבודתי מחד ומאידך, אני זוכה להצלחה גדולה יותר".

"אני תמיד אומר לאשתי שעד שלא התחלתי ללמוד בישיבה, לא הפעלתי את מוחי. לימודי הרפואה הינם לימודים הדורשים שינון בלבד. בכל שנות לימודי הייתי ראשון בכיתה אבל אני חושב שאין בזה שום מעלה היות ומדובר בלימודים הדורשים שינון ועבודה על הזיכרון. לימוד הגמרא הינו הלימוד הראשון בו נתקלתי במשהו הדורש להשקיע מאמץ מוחי. לימוד הגמרא אינו לימוד של מתמטיקה או היסטוריה, זהו לימוד רוחני ומאתגר שכאשר שוקעים בו מבינים, שלשמו נוצר המוח המורכב שלנו".

"לימוד התורה מקנה לי ערכים המסייעים לי בעבודתי היות וכך אני לומד איך להתייחס לחולים. לעיתים בעבודתי, נתקלים באנשים שלא קל לטפל בהם, הלימוד מעניק לי את היכולת להיות סבלני יותר ומסור יותר לחולים.