מכתבים למערכת

הדים רבים עוררה הכתבה ׳אני מחכה לאברך שלי...׳ ותגובות רבות התקבלו במערכת ׳בישיבה׳, בחרנו להביא בפניכם את חלקם.

  

'האברך מודרך כל העת'

 

לכבוד מערכת 'בישיבה'

השלו' והברכה.

 

קראתי בעיון את הכתבה המרתקת אודות עבודת הקודש שנעשית ע"י האברכים היקרים בישיבת 'אחינו', ברצוני להוסיף ולהאיר מנקודת מבט של מחנך.

 

כשאתה עומד בפרשת דרכים ועליך להחליט עבור תלמיד לאיזו ישיבה ילך, זוהי אחריות עצומה, התחושה היא כמו דיין שדן בדיני נפשות, אני תמיד לוקח בחשבון את הסיוע שהתלמיד מקבל מארגון 'אחינו', בצורה של ליווי על ידי אברך – חונך, אבל למרות הכל הלב תמיד דואג, האם יסתדר בישיבה, האם יהיה לו קשר נכון עם האברך שילווה אותו.

מאז הוקמה ישיבת 'אחינו' אני רגוע יותר בכל הקשור לתלמידים הממשיכים ב'אחינו', ראשית מצד היחס המיוחד והרגישות של הצוות לתלמידים התורניים. וגם אני יודע שהתלמיד מקבל אברך מותאם במיוחד עבורו, האברך מודרך כך העת בצורה מקצועית ביותר, וב"ה עכשיו בימים אלו זו שנה חמישית שתלמידים שלי נבחנים לישיבת 'אחינו' וב"ה אני רואה נחת.

 

בהערכה מרובה

ש. א. – רחובות


'כוחו של אברך בישיבה'

 

לכבוד

מערכת 'בישיבה'

שלום רב

 

הנידון: כוחו של אברך בישיבה

 

נהניתי לראות את הכתבה על ההדרכה שאברכים קיבלו בישיבה ועל העבודה המיוחדת כיצד לקדם את התלמיד, שירגיש כאח גדול, וידע שלא בא רק לעשות את השטיגן של עצמו, אלא כליווי אישי.

וכאן המקום להודות לישיבת 'אחינו' לצעירים שמשקיעים בנושא חשוב זה, וכן לאברכים המיוחדים, ובפרט על שני תלמידים מצטיינים הבחור…. שבא מרמלה לישיבה מתוך כיתה שלמה שהלכה לתיכון, כיום הוא פורח הן בגלל הצוות המסור והן בגלל האברך המיוחד שלו. וכן הבחור…. מכפר סבא שקיבל הרבה תמיכה רגשית מהאברך.

יתן ה' שתזכו להמשיך להגדיל תורה, ולראות נחת אמיתי מכל יוצאי חלציכם.

 

יוסף מושיוב

פעיל 'אחינו' בטורנטו ובישיבות

מענה וייעוץ לבחורים

1-800-20-18-18 שלוחה 2