על השעה השמחה בישיבה

הרב שלום יכנס מצוות החינוכי של הישיבה הקדושה –״אחינו״ מספר לשלמה שטיין כתב אתר ׳אחינו׳ על החיבור ועל ה׳שעה השמחה׳ בישיבה

הם אמריקאים במקור, ובאו לגור בארץ, והם גם לומדים פעם בשבוע עם צעירים שמתחזקים ולומדים בישיבה הקדושה 'אחינו' בירושלים

 

הרב שלום יכנס מצוות החינוכי של הישיבה הקדושה –"אחינו" מספר לשלמה שטיין כתב אתר 'אחינו' על החיבור ועל ה'שעה השמחה' בישיבה

 

שואלים אותי על חיי החברה של בחורים בישיבה הקדושה- "אחינו". הם הרי עזבו חברה בה חיו, הם גם גרים בפנימיה. לא קשה להם?

 

ראשית אני עונה, הם הרי חיים יחד עם חברים בני גילם שעוברים חוויות דומות, ובאים מרקע דומה. מעבר לכך יש בישיבה פעילויות שונות ומגוונות, כמו למשל מה שאני קורה ה"שעה השמחה" – פעם בשבוע באים לישיבה אברכים, ילידי ארה"ב ברובם, ללימוד משותף עם תלמידי הישיבה. לאחר הלימוד הם נשארים כדי לשוחח עם החברים.

 

מה משותף לאברך אמריקאי ולצבר הישראלי? התמודדות. ההתמודדות עם הסתגלות למקום חדש היא המשותפת לשניהם. וכן שניהם מובלים מתוך אתגר, העולה החדש חפץ לגור בארץ ישראל ואילו הנער בישיבה חפץ להתחבר לתורת ישראל. האחדות הנפלאה הזו יוצרת את המשולש הנצחי של עם ישראל תורת ישראל וארץ ישראל.

 

המעגל המשולש מזכיר לי מעגל נוסף, שנסגר במסגרת המפגשים של בני הישיבה עם העולים החדשים. כשהתחלנו את פרויקט המפגשים, הגיעה קבוצת אברכים לישיבה, ניסיתי לשבץ ולשדך בין האברכים לתלמידים. אך לניר, תלמיד בישיבה, לא נשאר אברך  שילמד אתו. והנה כעבור 10 דקות מגיע אברך נוסף, הוא מתקרב למקומו של ניר ופתאום הם מתחבקים- – – "שמואל!" " ניר!" "איזה עולם קטן", הם אומרים.

 

מתברר ששמואל היה שכנם של דודיו של ניר לפני כשנתיים. שמואל אז עולה חדש פגש בניר. נקשרה ביניהם שיחה עמוקה על משמעות החיים. שיחה זו הובילה את ניר להתענין בלימוד התורה באופן מעמיק ויסודי. אלא שבעקבות מעבר דירה של שמואל נותק הקשר. והנה נסגר המעגל.

 

המעגל נסגר, וקשר ישן חדש נפתח, קשר לעולמה של תורה.