מי שבאמת מבקש להתקרב להקב"ה, יוכל להגיע לזאת רק דרך לימוד הגמרא

הרב יעקב הבר- רב קהילת שבטי ישורון רמת בית שמש א'. מיוחד לאתר 'אחינו': אני עוסק בחינוך וקירוב כשלושים שנה. ומאמין שמי שבאמת מבקש להתקרב להקב"ה, יוכל להגיע לזאת רק דרך לימוד הגמרא. בהיותי באוסטרליה פגשתי פעם יהודי חשוב מאוד שחזר בתשובה. שאלתי אותו לסיבת המהפך בחייו. הוא סיפר לי כי יום אחד הזדמן במקרהקרא עוד...

הרב יעקב הבר- רב קהילת שבטי ישורון רמת בית שמש א'. מיוחד לאתר 'אחינו': אני עוסק בחינוך וקירוב כשלושים שנה. ומאמין שמי שבאמת מבקש להתקרב להקב"ה, יוכל להגיע לזאת רק דרך לימוד הגמרא.

בהיותי באוסטרליה פגשתי פעם יהודי חשוב מאוד שחזר בתשובה. שאלתי אותו לסיבת המהפך בחייו. הוא סיפר לי כי יום אחד הזדמן במקרה לכולל "ליקווד" בזמן שיעור בגמרא, הנושא בו עסקו היה איסור גזל, אמרתי לעצמי סיפר אותו אדם "במקום כזה אני יכול להשאיר ארנק מלא ואיש לא יגע בו" הוא הרגיש שיש ערך לאמת לכן אמר לעצמו "במקום כזה  אני רוצה לגדל את ילדי ".

איך הגעתי לעולם של חינוך וקירוב? לאחר נישואי ביקשתי להתגורר בירושלים, אלא שמחירי הדירות היו יקרים מדי, מצאנו בשכונת רוממה, שבאותם ימים נחשבה לשכונה חילונית בעלת אוכלוסיה "חלשה", בנין דירות השייך לבי"ס  "בצלאל", היו בו שמונה דירות הם דרשו שנקנה את כל הבנין, לכן התארגנו מספר חברים ונכנסנו לגור יחד באותם דירות.

מספר שכנים שאינם דתיים, החלו לשוחח איתי בנושאי יהדות, מכאן לשם התארגן לו מפגש שבועי ביני לשכני החדשים. החלפנו דעות, פילוסופיות, ורעיונות…

באותם ימים חזר בתשובה השחקן המפורסם אורי זוהר, הוא נהג להתפלל בבית הכנסת בו הייתי מתפלל. סיפרתי לו על המפגשים שלנו, שאלתי אותו באיזה נושא כדאי שנעסוק.  תשובתו הפתיעה אותי מאוד, הוא שאל "מה אתה לומד בישיבה? "בבא קמא". אם כן תלמד עם השכנים שלך "בבא קמא". אמרתי לו "אולי אתה לא מבין במי מדובר, הם לא יודעים כלום על יהדות מה פתאום גמרא?" הוא נעץ בי מבט ואמר לי "אני חושש שאתה לא מבין את הקב"ה ואת התורה שלו". לתורה יש סגולה מיוחדת שהיא נכנסת ללב של היהודי.

התחלנו לעסוק בלימוד גמרא, אורי זוהר עצמו היה משתתף באותם מפגשים .

אפשר לומר, שכל המשתתפים בשיעורים הללו מצאו את עצמם הרבה יותר מחוברים להקב"ה.

התורה זה המפתח ללב שלנו, זה פותח את הלב להאמין, אדם שנחשף לתורה כבר אין לו ספיקות, הוא מבין שאין שום עומק וחוכמה מלבד הקב"ה.