מה קורה ל'גנסטרים' כשהם לומדים תורה

 

לפני ארבע שנים הקים הרב שלמה חנן ישיבה לצעירים שלא מצאו את מקומם בחיי החולין, ועתה הגיעו למסקנה שאין כמו ישיבה, והם רוצים לשקם את חייהם בדרך של תורה עם שמחה, אמונה ובטחון בהקב"ה.

 

אם תשאלו מה גרם לי להקדיש את כל כולי לישיבה, לנהל אותה ולשאת  בעול קיומה, הוא מספר לאתר 'אחינו', הסיבה לכך – כשהייתי בגיל ה'טפש עשרה' חיי לא היו קלים, מסיבות שונות נפלטתי ממערכת החינוך, והתגלגלתי ממקום למקום. ב"ה תקופה זו חלפה, השתקמתי, הקמתי משפחה ולמדתי בכולל. ומאז כשראיתי מסביבי נערים מתקשים ולא מסתדרים, הרגשתי צורך לפתוח ישיבה מיוחדת עבורם. ומכיון שאני הייתי במצב דומה ידעתי שיש לי את הדרך להגיע לליבם ולעזור להם ממקומם.

 

מה הסוד שלך ? איך אתה מסביר שלפעמים צעירים שלא מצאו את עצמם ברחוב מוצאים את מקומם במסגרת הישיבה, מה יש לך להציע להם ?"

 

אני אומר תמיד לכל תלמיד ותלמיד, תדע לך שאתה בן של הקב"ה! הוא אוהב אותך! והוא מחכה ממך למה שאתה מסוגל לתת מעצמיך,  תצעד את הצעד הראשון וההתקדמות בא תבוא….

 

התורה פשוט "עושה קוסמות" על בני אדם  חושבים שלומדים "שנים אוחזין" כי אולי שני חברים ימצאו יום אחד מציאה משותפת, לומדים "שור שנגח את הפרה" כדי שנדע בימינו מה לעשות אם ב.מ.וו. התנגש במרצדס… אבל האמת שזה הרבה יותר מכך.

אני תמיד אומר שתורה לא לומדים רק בשביל ידע. אלא כמו שגוף רעב דורש מזון, נפש יהודי דורשת תורה. זה דבר שגדול מההבנה שלנו, יהודי שמפנים ומרגיל את עצמו, שבזמן קבוע הוא מתנתק מהכל ופשוט  לומד תורה,  משתנה בלי הסבר.

 

היו לי תלמידים שהגיעו לכאן ממש "גנגסטרים", כיום שהם לומדים תורה, ומרגישים שהקב"ה הוא אבא שאוהב אותם, הם פשוט לא מסוגלים להתנהג בצורה לא טובה. הקב"ה ברא את היהודי שמטבעו הוא צריך תורה בדיוק כמו שהוא צריך אוכל.

 

כשיהודי מקבל את המזון הרוחני שלו, הוא מתנהג כמו בן מלך, בן של מלך מלכי המלכים- הקב"ה!