נהניתי כפי שלא נהניתי מעולם.

'הרגשתי שאני מחכים ומתפתח'. 'התורה ממש השפיעה עלי בצורת ההתנהגות שלי'. צעירים שאינם דתיים לומדים גמרא בטלפון ומספרים לאתר 'אחינו' על החוויה.   קוראים לו יעקב, והוא בן 30 אברך חרדי בבני ברק והוא משתתף בפרויקט "חיי עולם" שבמסגרתה הוא לומד עם שגיא צעיר בן 18 שאינו דתי, גמרא חצי שעה בשבוע באמצעות הטלפון. לימודקרא עוד...

'הרגשתי שאני מחכים ומתפתח'. 'התורה ממש השפיעה עלי בצורת ההתנהגות שלי'. צעירים שאינם דתיים לומדים גמרא בטלפון ומספרים לאתר 'אחינו' על החוויה.

 

קוראים לו יעקב, והוא בן 30 אברך חרדי בבני ברק והוא משתתף בפרויקט "חיי עולם" שבמסגרתה הוא לומד עם שגיא צעיר בן 18 שאינו דתי, גמרא חצי שעה בשבוע באמצעות הטלפון. לימוד זה מזמן לפעמים קשרים יוצאי דופן.

 

שוחחנו עם יעקב ושגיא והם מספרים על החוויות:

 

יעקב: "לפני כשמונה חודשים הכרתי את שגיא. מעולם לא נפגשנו פנים אל פנים, אבל פעם בשבוע הינו 'נפגשים' לשיחה טלפונית, אני בביתי שבבני ברק ושגיא בביתו שבהרצליה. יושבים עם אותה גמרא ופשוט לומדים".

 

שגיא: "חצי השעה הזו היתה בשבילי משהו מיוחד. נהניתי מהקשר הזה כפי שלא נהניתי מעולם. הרגשתי שאני מחכים, ומתפתח. התורה ממש השפיעה עלי בצורת ההתנהגות שלי. כשהתחלתי ללבוש ציצית כבר קראו לי בשכונה "רבי"".

 

יעקב: "מסיבות אישיות היתה תקופה מסוימת בה התקשיתי להתמיד בקשר בינינו. עברו כחודשיים בהם לא 'נפגשנו' לשיחתינו השבועית. ערב אחד החלטתי שאני מחדש את הקשר ומחייג לשגיא."

 

שגיא: "לאחר מספר שבועות בלי שיעור גמרא כבר הרגשתי שאין לי את הכוחות להתקדם ביהדות, כי לא היה לי את הדלק השבועי של הגמרא. פתאום אני מקבל שיחת טלפון, ומי על הקו?- לא פחות מאשר יעקב! מרוב הלם אמרתי לו נדבר עוד חמש דקות….".

 

יעקב: "כבר עברו עשרים דקות והוא לא חוזר אלי- – – פחדתי שהוא פשוט סינן אותי. הוא כבר לא מעונין בלימוד התורה, אבל החלטתי להתקשר שוב …".

 

שגיא: "כשיעקב חזר אלי שנית, ידעתי שאת אותה הרגשה מיוחדת שהיתה לי בעת שלמדנו יחד גמרא, לא חויתי אף פעם ולא אחווה בשום מקום אחר! ,לכן פשוט אמרתי ליעקב בוא נמשיך ללמוד איפה שסימנו בפעם האחרונה".

 

יעקב: באותו ערב ידעתי שקשר של תורה הוא קשר עולמים. זוהי חויה משותפת בלתי נשכחת.