באנו כי משעמם, נשארנו כי כייף!

  הרב אברהם שלזינגר – מנהל מוקדי לימוד לצעירים בנתניה ותל אביב עונה לשאלת המפתח: מה מושך נער צעיר להצטרף וללמוד תורה?   מה מושך נער צעיר להצטרף וללמוד תורה? אני מוסר שיעורי גמרא במדרשיות לנוער חילוני בנתניה, תל אביב וחולון. רובם של הבאים, אכן מתחזקים וצמאים ללמוד תורה, אף לפעמים כשבא בחור למדרשיה בפעםקרא עוד...

 

הרב אברהם שלזינגר – מנהל מוקדי לימוד לצעירים בנתניה ותל אביב עונה לשאלת המפתח: מה מושך נער צעיר להצטרף וללמוד תורה?

 

מה מושך נער צעיר להצטרף וללמוד תורה?

אני מוסר שיעורי גמרא במדרשיות לנוער חילוני בנתניה, תל אביב וחולון.

רובם של הבאים, אכן מתחזקים וצמאים ללמוד תורה, אף לפעמים כשבא בחור למדרשיה בפעם הראשונה ואני רואה שהוא עדיין לא ממש מתחזק, אני שואל אותו "למה באת לכאן?", התשובה תמיד "משעמם לי ושמעתי שיש פה חברה, לכן באתי לראות".

בפעם השניה והשלישית כשהוא בא אני שואל שוב "למה באת?".

התשובה " כי כייף לי כאן".

אין מה לעשות, זה מה שקורה למי שנחשף ללימוד גמרא, יש בגמרא אור מיוחד ואתגר מהנה שכל הנאה בעולם לא יכולה להתחרות בה. כשחווים הצלחה בהבנה אמיתית של למוד הגמרא פעם אחת זו היא חויה עמוקה ובלתי נשכחת.

 

"אתה משיח שלנו" אומרים ההורים

ההורים גם הם מאוד מרוצים. זה הרי גיל של מרד, כשההורים רואים את הילד ממהר לשיעור תורה ברגע הראשון חושבים שזה עוד שטות של הילד, אבל כמו שאמרו לי הורים "אתה המשיח שלנו" הילד "מתמרד" לכיוון חיובי. כתוצאה מלימוד התורה רואים ההורים כי התנהגותובבית משתנה לטובה. אנחנו במדרשיה שמים דגש גם על חשיבות מצות כיבוד הורים שהרי זה תנאי להצלחה בתורה- "דרך ארץ קדמה לתורה" .

והתוצאות ניכרות: הוא מכבד הורים, ומתרחק משטויות, הורים שהיו רגילים לדאוג בלילות חמישי היכן הילד מבלה , היום הם רגועים.

הורים לילד הלומד תורה מקבלים ילד מאושר.