מה קורה כשגדול הדור מתעניין בך אישית

הרב אהרון ידלר רכז הצעירים המתחזקים ב׳אחינו׳: מספר על יחסם המיוחד של גדולי ישראל לצעירים המתחזקים

הרב אהרון ידלר רכז הצעירים המתחזקים ב'אחינו': מספר על יחסם המיוחד של גדולי ישראל לצעירים המתחזקים

 

כאחראי על מספר רב של מקומות לימוד לצעירים מתחזקים ברחבי הארץ, מטבע הדברים ישנם אפיזודות רבות עליהם ניתן לספר.  אבקש לחלוק איתכם חוויה מיוחדת ומרוממת- שתי פגישות של גדולי ישראל עם הצעירים המתחזקים.

 

אנו מארגנים 'ימי ישיבה' בהם מתארחים התלמידים בישיבה, ליום לימודים ולפעמים גם לשבת שלימה.יוזמה זו היא חלק מהכרות עם עולם התורה.

 

לפני מספר שבועות התארחה קבוצה של תלמידים מנתניה בישיבה בבני ברק. באותה שבת התארח בסמוך האדמו"ר מקרלין שליט"א עם מאות מחסידיו. הצעירים שנכנסו לביקור בבית המדרש של חסידי קרלין. השתוממו לראות כיצד מבחין בהם  האדמו"ר שליט"א בתוך קהל ההמונים, ואף ביקש לשוחח איתם באופן אישי והזמינם להצטרף לשולחן השבת. היתה זו עבורם חויה מרגשת, במיוחד עת  שרו את זמירות השבת כאורחי האדמו"ר יחד עם מאות מחסידיו.

 

קבוצה נוספת שהתארחה בבני ברק לשבת ישיבה, זכתה לחוויה מיוחדת, היה זה בשבת אחר- הצהריים עת התפללו הנערים תפילת מנחה בביתו של ראש הישיבה מרן הרב אהרן לייב שטיינמן שליט"א. להפתעת-הבחורים, בסיום התפילה התעניין ראש הישיבה בכל אחד מהם באופן אישי: במה עוסקים ההורים, כמה אחים יש לך, ואף הדריך וכוון אותם בהתלבטויות אישיות שונות. וברכם בחמימות רבה להמשך הצלחה.

 

המסר בפי הבחורים לאחר החוויות המיוחדות להן זכו היה זהה.

כשגדולי ישראל מתענינים בי באופן אישי. אני מבין כמה גדול וחשוב הוא, המעשה הקטן הזה, של התחזקות והשתתפות בשיעורי גמרא.