האוטובוס שהעיף חצץ, על המורה שדמעות בעיניה, ועל האבא שהחליט לעקוב לאן הולך בנו.

האוטובוס שהעיף חצץ, על המורה שדמעות בעיניה, ועל האבא שהחליט לעקוב לאן הולך בנו

אני חייב לספר לכם סיפור שקרה לי השבוע, באחד מהימים אני מקבל שיחת טלפון מאחד הנערים שאינם דתיים המשתתפים בשיעור גמרא שהקמתי והוא מספר לי: "אל תשאל, היום כל בית הספר היה על גלגלים, שאלת אותנו אתמול: אוטובוס שהעיף אבן חצץ כשנסע עליה, האבן פגעה במשקפיו של עובר אורח. האם על הנהג לשלם הנזק?". הבאנו את השאלה לבית הספר לשאול את החברים. כל ההפסקה היו דיונים בכיתה. וכשהמורה נכנסה. היא לא הבינה בתחילה במה מדובר, עד ששיתפנו גם אותה בנידון. בסוף השיעור היא אמרה לנו כשדמעות בעיניה: "חבל שהילדים שלי לא לומדים כמוכם".

אז אולי לא נקדים את המאוחר ונספר שבחצי השנה האחרונה אני מפעיל מדרשיה לצעירים שבה לומדים גמרא צעירים מתחזקים המתעניינים ביהדות, והיא מתקיימת בשכונת אזורים שבנתניה.

שלוש פעמים בשבוע מתקיימים שיעורים במדרשיה, כשישים בני נוער שאינם דתיים לומדים עם אברכים סוגיות בדיני נזיקין.

הרבה שואלים: "שישים נערים ?! אתה לא מגזים ?!"- – –

כן, זו המציאות, משתתפי השיעורים מגיעים  מכל רחבי העיר. חשוב להבין כי מדובר בנערים שעד לא מכבר, לא הכירו מה זו גמרא, והיום הם לא מוכנים לוותר עליה!

בשבוע האחרון שני נערים שהפסידו את האוטובוס למדרשיה החליטו ללכת ברגל מהלך של ארבעים דקות, עד שהגיעו כבר הסתיימו הלימודים במדרשיה. הם היו מאוד מאוכזבים אבל בסוף התברר להם שיש לנו הרצאה מיוחדת באותו ערב, ולכן הלימודים מסתיימים שעה יותר מאוחר.

היית צריך לשמוע את קריאת ה"יש!" שבקעה מפיהם, כדי להבין שיש להם הנאה מיוחדת באתגר הרוחני שבלימוד התורה, הם מרגישים שאין הנאה היכולה להתחרות בתורה.

זו הסיבה שהם כאן!

השבוע אני מבחין באדם מבוגר העומד בפתח המדרשיה, ומתבונן בנעשה. הזמנתי אותו להצטרף אלינו. מתברר שבנו משתתף בשיעור גמרא כבר מספר שבועות, האבא היה מוטרד מה גורם לילד להעלם מהבית למספר שעות, ולחזור שמח כל כך. "זה חשוד" אמר האבא. הוא הצטרף אלינו ללימוד. בסיום הוא הצהיר בפני הנוכחים: "אם עד היום לא התנגדתי לשיעורים, מהיום אני תומך! אם יום אחד הוא לא ירצה ללכת, אני אדאג שילך".

חושבים שהגמרא היא מיושנת, עוסקת במושגים מלפני אלפיים שנה, אבל האמת – שהכל עכשווי ומעודכן. אנו בשיעורים נותנים דגש רב על קישור בין המציאות בת זמנינו אל הגמרא, ואת הראייה העמוקה של חכמינו זיכרונם לברכה.

להצטרפות ובירור פרטים נוספים אשמח אם תתקשרו אלי  052-7622504