כדי שהילד יישאר שלך…

אז למה להעביר את הבן שלך למוסד תורני? אם גם אתה אבא שקצת מודאג ממערכת החינוך הישראלית וחשבת אולי על מקום אחר ומתאים לילדיך, שים לב לשיחה עם נועם רדעי פעיל נוער שמכיר כל פינה בדרום הארץ. אתה בודאי רוצה שבנך יהיה 'בן אדם'? בוודאי! האם רוצה אתה שבנך ינהג בך כבוד ויעריך אותך בהיותךקרא עוד...

אז למה להעביר את הבן שלך למוסד תורני? אם גם אתה אבא שקצת מודאג ממערכת החינוך הישראלית וחשבת אולי על מקום אחר ומתאים לילדיך, שים לב לשיחה עם נועם רדעי פעיל נוער שמכיר כל פינה בדרום הארץ.

אתה בודאי רוצה שבנך יהיה 'בן אדם'?

בוודאי!

האם רוצה אתה שבנך ינהג בך כבוד ויעריך אותך בהיותך אביו מולידו?

אכן כן, זו שאיפתי!

מה מצב בתי הספר הממלכתיים שנגועים ברובם באלימות, פשע, סמים ועוד כהנה וכהנה גם זה בודאי ידוע לך.

שמעתי על כך רבות, נתונים אלו משתקפים אלי מבעד למסך הטלוויזיה השכם והערב.

האם נחשפת לרמת הלימודים ורמת הציונים של ילדי החינוך הממלכתי המדורגת אי שם בתחתית סולם הדירוג של החינוך המערבי? ואין זה פלא כלל, כאשר במקום ששאיפת הנער תהיה להצליח בלימודים שואף הוא לשרוד את יום המחר מבלי ליפול טרף לידי חבריו לספסל הלימודים או שבהשפעת ידידיו שואף הוא גז מזגנים… איך נדרוש מנער זה להעמיס על עצמו את עול הלימודים? כך שבמצב הנתון אין לא חינוך ולא השכלה כאשר אחוז המסיימים את הבגרויות בהצלחה מגרד את ה-30%.

לפי דבריך, נועם, אין סיכוי לנוער של 2011 להצליח במדינת ישראל, אולי אשקול להגר מכאן…

ברור, אכן כדאי הוא להגר מכאן, אך לא להגר ממדינת ישראל אלא להגר מבית הספר הממלכתי, לחצות את הכביש ולבדוק מה המצב בחינוך התורני…

אתה בא לומר לי שבחינוך זה אין את התופעות השליליות שפרטת באוזני קודם?

אם אומר לך שכך הם פני הדברים תודה לי שהדבר שווה בדיקה?

בהחלט, יהיה שווה בדיקה!

הנך מוזמן להיווכח כי בחינוך התורני תופעות אלו כמעט ואינן, יתר על כן חינוך זה דוגל בכבוד הזולת, כבוד ההורים ומידות טובות בנוסף לרמת לימודים גבוהה, החדרת ערך כבוד החבר והעזרה לו מסייעים בידי הנערים להתמקד בלימודים מבלי צורך לשמור על מעמדם ומבלי הצורך בהגנה עצמית ובעת הצורך גם להיעזר בחבר להשלמת חומר חסר או דבר מה שלא הובן כראוי.

אך מה יעשה ילדי עם ה'בגרויות', הלא בבוא היום כאשר ירצה להוציא תואר לא תהיה לו תעודת בגרות?

אתה מודה לי שלפני ה'בגרויות' אתה רוצה ילד, בדרך בה הוא צועד שמא תהיה בידו תעודת בגרות ושמא (70%) לא יצליח לרכוש תעודה זו, אך עם זאת הסבירות גבוהה שלא ידע ילדך על יהדותו ולא יכיר אותה כפי שאתה יודע ומכיר, ושלא לדבר על יתר התופעות שהרחבנו עליהם לעיל הסוחפות את מרבית בני הנוער אשר גם ילדך חי עמם, על כבוד להורים לא שמעו שם, בקיצור, הסיכוי לקבל תעודת בגרות בלי ילד או משהוא שנקרא ילד ללא תעודת בגרות עולה על הסיכוי לקבל ילד בוגר ומחונך.

הבנתי את דבריך, אך מה הפתרון החלופי ל'בגרויות'?

גם לכך יש פתרון, ראשית, היום ניתן ללמוד באופן עצמאי וסיכויי ההצלחה שם לא נופלים ואף עולים על אחוזי ההצלחה בבית הספר, שנית, רבים הם החרדים מלידה שפנו ללימודי תואר והשלימו בגרויות במהלך שנה תמימה ובהצלחה, החשוב הוא שאת השנים הראשונות ישקיע הנער בערכים החשובים באמת כך שלכל הפחות עד הגיעו לגיל 18 ילמד לימודים תורניים בעיקרם אשר הם יתוו לו את דרכו בחייו ולאחר מכן יוכל לפנות להשלמת בגרויות כאשר גבו הרוחני זקוף והברכה תלווה אותו, חשוב שתבין כי הרחוב כיום עמוס בפיתויים אשר נער צעיר לא יכול להם באם אין לו את המחסום התורני ואת הכוח והעוצמה שחינוך זה נותן, כאשר בשנותיו הצעירות ילמד להתמודד עם הפיתויים אזי דבר זה יסייע לו רבות בשנותיו המאוחרות.

ומה הורים שכבר עשו כדבריך מגיבים?

מה יכולים הם לומר אם לא לגמור את ההלל על היחס לו זוכים ילדיהם, לכל ילד יחס אישי ופרטני, הזקוק לסיוע חברתי או לימודי מקבל אותו מידי טובי אנשי המקצוע וכאשר שב הנער הביתה מחויך מאוזן לאוזן ונוהג בהם כבוד בלי סוף יודעים הם גם להתקשר ולהודות על המהפך שחל בהתנהגות הילד.

 

רוצים גם אתם לשוחח עם נועם רדעי?
הוא ישמח לעשות זאת: 054-8463693