שבת צפת

מבצע חיזוק ׳חיזוק לימוד העיון׳ בישיבת ׳אחינו׳ לצעירים, הגיע לשיאו בשבת פרשת שמות עת שבתו תלמידי הישיבה בצפת.

מבצע חיזוק 'חיזוק לימוד העיון' בישיבת 'אחינו' לצעירים, הגיע לשיאו בשבת פרשת שמות עת שבתו תלמידי הישיבה בצפת.

 

 

לאחר הכנות ותכנונים שנמשכו מספר שבועות, ביום חמישי יממה לפני בואם של תלמידי הישיבה הגיע למקום מנהל הישיבה הרב שמחה קניגסופר להכין את מקום האירוח. כאשר הגיעו בני הישיבה למקום קיבלו את פניהם מיטות מסודרות, מודעות, תוכנייה לשבת וערכה אישית לכל בחור עם שתייה וממתקים לשבת 'לא חסכנו שום מאמץ על מנת לתת לתלמידים הרגשה טובה'.

 

 

 

כמסורת הישיבה, הדרך אל היעד העיקרי הופכת אף היא לחווי'ה בפני עצמה, ואכן בדרך לצפת עצרו הבחורים בכרמל השרוף שם סיירו בינות לבתים השרופים בבית אורן, ומשם המשיכו לתפילת מנחה בקבר הרשב"י.

 

טרם ההגעה למקום האכסניה עצרו הבחורים בבית הקברות העתיק שבצפת לשפוך שיח על יד ציונם של מרן ה'בית יוסף', האר"י הקדוש ושאר קדושי עליון, תפילה מיוחדת התקיימה בציונו של רבי לייב בעל הייסורים הידוע כסגולה מיוחדת לתפילה בערב שבת אחה"צ, גם טבילה במעיין הידוע במקווה האר"י לא נשכחה, כעת ניתן להתמקם במקום האכסניה מוכנים ומוזמנים לקראת שבת המלכה.

 

 

 

כדי לטעום מהאווירה המיוחדת בעיר צפת התפללו תלמידי הישיבה את תפילות השבת כל תפילה בבית כנסת אחר ובקהילה אחרת, קבלת השבת התקיימה בבית הכנסת העתיק בצפת כאשר קבלת שבת ושירת 'שבת קודש' נמשכו למעלה משעה, משם המשיכו לתפילת ערבית בבית הכנסת 'קוסוב', תפילת שחרית מיוחדת התקיימה בבית הכנסת 'אבוהב'. 'היה מרגש' אומר לנו תלמיד הישיבה עידן 'לראות כיצד כל אחד בדרכו שלו ובצורה שלו עובד את השם'.

 

 

 

סעודות השבת נערכו באווירה מרוממת ומיוחדת כאשר רבני הישיבה יושבים בצוותא עם תלמידיהם. דברי תורה נאמרו ע"י הבחורים, וזמירות השבת הושרו עד שעה מאוחרת, וכפי שאומר לנו ראש הישיבה 'המטרה שלנו בשבת שכזו היא לחבר את הבחורים עם הישיבה, לכן בכוונה ישבנו בין הבחורים בסעודות הארכנו איתם בשירה ובדברי תורה, חשוב לנו החיבור איתם אנחנו רואים בזה כלי שבונה אותם ומסייע להם בהתקדמות הרוחנית'.

 

 

 

שיעורים ושיחות נאמרו ע"י ראש הישיבה, המשגיח והרב יעקב מויאל שליט"א, לאחר סעודת ליל שבת התקיים 'עונג שבת' כאשר הרב יעקב עמר שליט"א מרבני העיר צפת נושא דברים. הבחורים המבוגרים למדו כל אחד עם בחור צעיר ממנו בסדר חזרה על הנלמד בישיבה במשך השבוע האחרון.

 

 

 

 

במוצש"ק במהלך סעודת מלווה מלכה הופיע בפני הבחורים בעל המנגן הרב דוב זילברמן, הבחורים רקדו ושמחו עד שעה מאוחרת 'השמחה היא אמיתית' אומר לנו תלמיד הישיבה אור – 'אנחנו מרגישים על עצמנו את ההתקדמות שעשינו בחורף האחרון – יש לנו על מה לשמוח'.