סיפורו של אביחי: בר מצווה בישיבה הקדושה

בכיתה ד׳ חברים שלי אמרו לי ״בוא, יש איזה רב מצחיק שמוסר שיעור״. הלכתי לשיעור ובאמת היה מאוד מהנה. בתחילה אומנם הלכתי בגלל שהשיעור היה מצחיק אבל לאט לאט התחברתי לתוכן של השיעור ודברי התורה, נכנסו לי לראש.

קוראים לי אביחי ואני בן 13. אני מאשקלון ואני לומד בישיבה הקדושה 'אחינו' כבר ארבעה חודשים.

 

בכיתה ד' חברים שלי אמרו לי "בוא, יש איזה רב מצחיק שמוסר שיעור". הלכתי לשיעור ובאמת היה מאוד מהנה. בתחילה אומנם הלכתי בגלל שהשיעור היה מצחיק אבל לאט לאט התחברתי לתוכן של השיעור ודברי התורה, נכנסו לי לראש.

 

כך במשך שנתיים הלכתי לשיעור והתחברתי מאוד לרב. התחלתי לקבל על עצמי דברים כמו ציצית וקריאת שמע שעל המיטה, אולם באותו זמן, לא עלה נושא של ישיבה. הוא דיבר על כיפה, הוא דיבר על חיזוק בכל מיני דברים אבל הוא לא הזכיר את הלימוד בישיבה. בכיתה ו' התחלתי לחשוב על ישיבה. חשבתי על זה ואמרתי לעצמי שאולי בשנה הבאה אני אנסה את הלימוד בישיבה. למרות שהחלטתי לדחות את הלימוד בישיבה למועד מאוחר יותר, רציתי מאוד לעזוב את בית הספר החילוני בו למדתי ולכן ההורים שלי שלחו אותי לבית ספר דתי. בבית הספר החדש למדו בנים ובנות בנפרד ורק בהפסקות הם היו מבלים יחד. מהר מאוד הבנתי שלא מתאים לי ללמוד שם היות וזה לא מסתדר עם התורה שאני לומד, אי אפשר לשמור עיניים וכדומה.

 

בעקבות זאת, כאשר אבא שלי ראה שאני סובל מהשהות בבית הספר, הוא הכניס אותי לבית ספר דתי יותר. שם הפריע לי הערבוב בין תורה לחול, בין לימודי קודש ללימודי חול כאשר לא ברור מה באמת חשוב ומה לומדים רק כי חייבים. האמת היא ששם היה הכי גרוע כי כשלמדתי בבית ספר חילוני, ידעתי שזו לא דרך נכונה אבל כשלמדתי בבית ספר דתי, התחושה הייתה כאילו זוהי דרך האמת וזה יכול להטעות.

 

כשהייתי בבית הספר הדתי, מישהו בא ואמר לי בוא תנסה ללמוד בישיבה הקדושה 'אחינו'. בתחילה חששתי ולא רציתי לעשות את זה, בכל זאת מדובר בפנימייה רחוקה מהבית של ההורים שלי. אבא שלי אמר לי לנסות כמה ימים ולמרות הפחד החלטתי לאזור אומץ ולנסות. למדתי מספר ימים בישיבה וחזרתי הביתה, היה לי קשה להיות רחוק מהבית.

 

יומיים לאחר הבר מצווה שלי חזרתי לישיבה לשבועיים עד לבין הזמנים. בבין הזמנים למדתי תורה באשקלון בישיבת בין הזמנים ואז סוף סוף הבנתי שהמקום שלי הוא רק בישיבה. אחרי בין הזמנים השתלבתי לאט לאט בישיבה וב"ה, עכשיו אני לגמרי בישיבה הקדושה 'אחינו'.

 

אני מרגיש שבתחילה, חזרתי לקב"ה בגלל פחד. פחדתי מזה שיש דין, יש דיין ויום אחד ייגבו ממני את המחיר על המעשים שלי בעולם הזה. כיום אני מרגיש שאני מתקרב מאהבה. אני אוהב ללמוד, אני אוהב את החברים ואני אוהב את האווירה בישיבה הקדושה 'אחינו'. אני חושב שאם לא היה כאן את החברה הזו שהיא כל כך תומכת, ספק רב אם הייתי עובר לישיבה ומחזיק בה מעמד.