מה כבר יש ליהנות בעולם הזה?

מה כבר יש ליהנות בעולם הזה, קצת אוכל קצת שתיה. מה נשאר מכל זה? דברים מיוחדים שהשמיע מרן רבי אהרן שטינמן שליט״א לחברי קיבוצים.

מה כבר יש ליהנות בעולם הזה, קצת אוכל קצת שתיה. מה נשאר מכל זה?

 

דברים מיוחדים שהשמיע מרן רבי אהרן שטינמן שליט"א לחברי קיבוצים

  

ראשי וחברי קיבוצים בעמק יזרעאל זכו לביקור נרגש בעיר בני ברק.

 

"עד למתן תורה לא היה ביכולת האדם להגיע למדרגת הטוב. כל תכלית התורה היא למטרה אחת, להביא את האדם לשיא הגבוה ביותר של מידת הטוב".

 

כך הסביר  בפני חברי הקיבוצים ראש הישיבה  מרן רבי אהרן שטינמן שליט"א והמשיך על כך שמקום העידון האמיתי של האדם אינו בעולם הזה "מה כבר יש ליהנות בעולם הזה, קצת אוכל, קצת שתיה. מה נשאר מכל זה? הרי הכל נשכח כעבור רגע. אין התורה מתנגדת לכך שהאדם ייהנה, אך ההנאה היחידה שהיא אמיתית ואיננה ברת חלוף היא העידון והעונג שיש לנשמה בעולם הבא".

 

המשתתפים בסיור הינם  משתתפי השיעור השבועי מקרב חברי קיבוץ גניגר והסביבה, ובביקור בעיר בני ברק נפתח בפניהם צוהר לעולם התורה והיהדות.

 

משתתפי השיעור החליטו להשתתף בביקור יוצא דופן בעיר בני ברק, לעמוד מקרוב על הליכותיו ואורחות חייו של ציבור יראי ד'.

 

הביקור במעונו של ראש הישיבה הגאון הגדול ראי"ל שטיינמן שליט"א, היה שיאם של ביקורים במוסדות התורה והחסד.

 

חברי הקבוצה המשיכו לישיבת פונביז', שם הביטו בהתפעלות בלומדים וקבלו הסבר על מהותו הרוחנית של בן תורה, על ערכו של לימוד התורה וצורת הלימוד בישיבות.

 

הביקור הבא, היה, כאמור, במעונו של ראש הישיבה שליט"א, ממנו יצאו חברי הקיבוץ כשהם נתונים תחת רושם הדברים ששמעו.

 

הסיום נחתם בביקור מרגש בבית "עזר מציון", שם ניתנה האפשרות לחברי הקבוצה להתרשם באופן ישיר מהכמויות האדירות של חסד ונתינה המורעפים באמצעות ארגון החסד החרדי. התפעלות מיוחדת ניכרה בקרב חברי הקיבוץ למראה המתנדבים המביאים למטבחי "עזר מציון" את מוצרי המזון והתבשילים שהכינו אימותיהם לחלקם לנצרכים. "איך יש לעקרת בית במשפחה ברוכת ילדים שמצבה הכלכלי אינו מזהיר זמן ופנאי לחשוב על משפחות נצרכות ועל חולים המרותקים למיטה?", תמהו חברי הקיבוצים.

 

הרב וליס, המנהל את השיעור השבועי בקיבוץ גניגר מטעם "ערכים", הביע סיפוק מתוצאות הביקור: "יש מושג של טעמו וראו כי טוב ד'". בהרצאות אנו מדברים הרבה על יהדות ומושגים בתורת ישראל. אבל לראות איך הדברים מיושמים והמצוות משנות בפועל את האדם ויוצרות חברה המושתת על ערכים של קדושה וחסד, זה מעמיד את הדברים ברמה שונה לחלוטין. אין ספק שבכוח הביקור להשפיע רבות".

 

עיתון יתד נאמן