השכן הדתי היה מנוי לעיתון חרדי ובן הרופא הבכיר מרמת גן – התקבל לישיבה

כיצד בנו של אחד מבכירי הרופאים המרדימים בארץ השתלב בישיבה?

במוקד הישיבה של 'אחינו' מתקבלות מידי יום עשרות פניות מהורים ונערים הפונים ובפיהם שאלות הנוגעות לנושא הישיבות הקדושות.

השבוע התקבלה במוקד פנייה מיוחדת מאדם המשמש כרופא מרדים בכיר באחד מבתי החולים באזור גוש דן. הרופא המדובר התקשר למוקד כשהוא טרוד עד למאוד היות ובנו בן ה-15 התחיל להתקרב ליהדות ולאב אובד העצות לא היה שמץ של מושג מה לעשות בנידון.

באופן מיידי, נשלח פעיל 'אחינו' באזור מגוריהם של האב ובנו, רמת גן, על מנת לתהות על קנקנו של הנער.

"נפגשתי עם הבחור", מספר הפעיל, הרב י. "והתרשמתי מאוד מעוצמתו הפנימית אותה הוא מקרין. הבחור הינו מוכשר באופן יוצא דופן, מצליח בלימודים בתיכון החילוני בו הוא שוהה ומצטיין מכל הבחינות. מהיכרותי את הישיבות המתאימות לבחורים מסוג זה, החלטתי כי הבחור מתאים לישיבת 'אהבת אהרון' אשר בראשה עומד הרה"ג רבי בצלאל אדלשטיין".

למחרת נסעו האב, הבן והפעיל לישיבה והתקהלו בחום על ידי ראש הישיבה, הרב אדלשטיין. ראש הישיבה התרשם עד למאוד מהבחור ומיכולותיו והחליט על אתר על שילובו בישיבה לשביעות רצונם של הבחור ואביו.

"משפחתנו מתגוררת ברמת גן בליבו של איזור חילוני למהדרין", סיפר אביו, הרופא הנרגש "אנו מתגוררים בבניין בן שבע קומות כשהדייר הדתי היחיד בבניין הינו אדם שחזר בתשובה לפני מספר שנים. אותו שכן מקבל לתיבת הדואר מדי שבוע עיתון חרדי וכאשר הצצתי בעיתון ראיתי את המספר של 'מוקד הישיבה' וכך הגעתי ל'אחינו'. לא יאומן שיום אחרי שפניתי למוקד באופן טלפוני אני ובני יושבים בישיבה אשר על ספסליה הוא יימנה".

מאז התרחש הסיפור, החל הנער בתהליך של קליטה בישיבה כאשר פעילי 'אחינו' מלווים אותו ומסייעים לו בכוחות מתוגברים.