איך אחזיק מעמד בבין הזמנים בלי להכשל?

 איך אחזיק מעמד בבין הזמנים בלי להכשל? ואיך אצליח לחזור לישיבה במצב טוב אחרי מה שעובר עלי בבית בחופש מהישיבה?

שלום בחור יקר!
 
זה ברור שבבין הזמנים, כשנמצאים בבית, ישנם יותר ניסיונות ועלולים חלילה גם להכשל יותר. לכן חשוב לקבוע חברותא גם לבין הזמנים, ללמוד איתו באיזה בית כנסת או בית מדרש כל יום.אם אין אפשרות ללמוד עם חברותא, אז צריך לכל הפחות לקבוע זמן קבוע כל יום ללימוד, אפילו אם לומדים לבד, ועדיף שהלימוד יהיה בבית כנסת או בית מדרש. גם חשוב מאד להקפיד על תפילות כמו שצריך.
 
בזמנים אחרים כשלא ניתן ללמוד תורה, אם יש דברים מסויימים שאתה מתעסק איתם, שהם גורמים לך באופן מיוחד לנפילות, כגון הליכה למקומות מסויימים או שימוש שלילי במחשב, אז תשתדל מאד לברוח מהדברים האלו. צריך להתעסק עם דברים חיוביים שלא מזיקים, כגון לעזור בבית במה שצריך, לקרוא ספרי צדיקים, לשמוע או לראות שיחות מחזקות וכו'.
 
ברגע שתחזור לישיבה, פשוט תנסה לשכוח מכל מה שהיה בבין הזמנים, וגם אם יופיעו לך מחשבות מדברים שליליים שראית או עשית בבין הזמנים, אל תחשוב עליהם, תתרכז רק בלימוד ובתפילות ושאר עניני עבודת השם, ותהיה כל הזמן בשמחה ובהתלהבות. אחרי זמן קצר, בעזרת השם תצליח לחזור לעצמך ואולי אפילו תזכה להתעלות יותר גדולה ממה שהייתה לך קודם.
 
בברכת חזק ואמץ
יעקב

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.