יש לי ספקות באמונה

 

   

זה זמן מה שחולפות במוחי מחשבות האם יש אלוקים, במיוחד בזמן התפילה באות לי מחשבות כאלו, וזה מפריע לי מאד. הוכחות לוגיות לא עוזרות לי, מה הרב מייעץ לעשות?

 

   

 שלום רב! הבעיה שהנך מעלה, היא בעיה ידועה שהרבה אנשים סובלים ממנה. זה מה שנקרא ספקות באמונה.

ספקות באמונה, זהו אחד הניסיונות שיש לאנשים בעבודת השם, וצריך לעמוד בניסיון הזה כמו שצריך לעמוד בניסיונות אחרים, וכמובן שהאדם יקבל שכר רב על עמידתו בניסיונות.

הדרך לעמוד בניסיון הזה היא קודם כל להכיר בכך שכל המחשבות האלו שבאות לראש, הן מחשבות שהיצר הרע מכניס לאדם, ולא מה שנמצא עמוק בלב, ששם לכל בן ישראל ישנה אמונה חזקה. היצר הרע, תפקידו הרי להקשות על האדם לעבוד את הקדוש ברוך הוא, ואחת מן הדרכים שהוא עושה זאת, היא על ידי החדרת ספקות באמונה למוח.

אחרי שאדם מבין שהמחשבות האלו זה רק ענין של היצר הרע, אז עליו פשוט לנסות להסיח דעת מהמחשבות האלו, ולא להתייחס אליהן, עד שהן יעברו. לא להלחם כנגדן בכח, אלא פשוט לנסות להתרכז בדברים אחרים. ולזכור תמיד שבעומק הלב כן יש לי אמונה חזקה, רק שכרגע אי אפשר להרגיש את אותה אמונה כי היצר מקיף את הלב עם כל הבלבולים והספקות.

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.