התחלתי לשמור מצוות, אבל זה קשה לי

      שאלה: לאחרונה התחלתי לשמור מצוות אבל אני מרגישה שאני לא עושה מספיק, ישנם דברים שאני לא מצליחה לשמור, אני גם צריכה עזרה איך כן אוכל לשמור מצוות בלי לפגוע באחרים, ובמיוחד בהורי שהם אינם דתיים?       לאחרונה התחלתי לשמור מצוות אבל אני מרגישה שאני לא עושה מספיק, ישנם דברים שאניקרא עוד...


 

   

שאלה:

לאחרונה התחלתי לשמור מצוות אבל אני מרגישה שאני לא עושה מספיק, ישנם דברים שאני לא מצליחה לשמור, אני גם צריכה עזרה איך כן אוכל לשמור מצוות בלי לפגוע באחרים, ובמיוחד בהורי שהם אינם דתיים?

 

   

לאחרונה התחלתי לשמור מצוות אבל אני מרגישה שאני לא עושה מספיק, ישנם דברים שאני לא מצליחה לשמור, אני גם צריכה עזרה איך כן אוכל לשמור מצוות בלי לפגוע באחרים, ובמיוחד בהורי שהם אינם דתיים?

 

   

זה טבעי שמי שחוזר בתשובה לא יכול בבת אחת לשמור כראוי את כל המצוות, זה תהליך שלוקח זמן מסויים עד שמגיעים לשמירת מצוות מלאה.

מה שנדרש, זה קודם כל לרצות להגיע לשמירת מצוות מלאה, ודבר שני זה להתקדם שלב אחר שלב. כל פעם להתחיל לקיים עוד משהו, עד שמתרגלים לקיום כל המצוות, ואז זה לא קשה ורק נותן לאדם תחושה של הנאה וסיפוק.

לגבי ההורים, צריך להראות להם שחשוב לך שההתחזקות שלך לא תפגע בקשר המשפחתי בכלל, ולהגיע איתם להבנה ורעיונות איך לעשות זאת. למשל במקום ללכת לאכול במקום לא כשר, אז שיתחשבו בך וילכו למקום כשר, ובמקום לעשות איזו נסיעה בשבת, אז לפחות כשזה מסתדר, שיעשו את הנסיעה ביום חול.

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.