אלכס רוצה את הרכב של הרב גרוסמן

רבה של מגדל העמק הרב דוד יצחק גרוסמן, כותב בעיתון ׳בקהילה׳ על אלכס בן למשפחה עשירה שמבקש להשאיל לו את מכוניתו של הרב.

רבה של מגדל העמק הרב דוד יצחק גרוסמן, כותב בעיתון 'בקהילה' על אלכס בן למשפחה עשירה שמבקש להשאיל לו את מכוניתו של הרב. 

 

אלכס היה בחור בן 17 כשעלה מברית המועצות. בן יחיד ומפונק להוריו העשירים שלא חסרו ממנו כל. הם ציידו את הבן במיטב הארץ, וילה גדולה למגורים, מכונית נאה, כסף ללימודים באוניברסיטה ודמי  כיס לרוב.

 

חתני, הרב שמואל העניג הי"ו, מוסר שיעורים והרצאות לסטודנטים, ואלכס נמנה עימהם. לאט ובדרגה החל אלכס להתקרב ליהדות ולשבוע מטובה.

 

יום אחד, פונה אלי הבחור ומבקש להשאיל את המכונית שלנו. התפלאתי לרגע, והרי יש לו כל טוב, בראותו את תמיהתי מגיש לי מעטפה ומבקש אם אוכל למסור זאת לאביו. סקרנותי בערה בי, שאלתי אותו מה קרה? והוא עונה: "הרב יכול לקרוא את המכתב שכתבתי לאבי".

 

פתחתי את המעטפה, ומצאתי לב יהודי מתקרב לבוראו, וכך היה כתוב:

 

"אבא ואמא,יקרים לי מכול!

 

"אני יחיד לכם ואתם יחידים לי. אני רוצה לחלוק איתכם את תחושתי הנפלאה במשל קצרצר:

 

"היו היה מלך ולו בן חביב להעניק לו מכול כול. ברבות הימים הודיע המלך לבנו כי יש לו אוצר בל יסולא עבורו. אמנם, אתגר לא קל נכון עבורו. בכדי לקבל את האוצר עליו למצוא את מפתחות האוצר. חיפש הבן, יגע וטרח , עד שירד לבייסמנט שם מצא את המפתחות האבודות. מרגע שגילה הבן את המפתחות לא נפרד הבן מן האוצר.

 

"אבא ואמא, אני ירדתי לעולם הזה, ל'בייסמנט', ומצאתי את המפתחות לאוצר שבורא העולם העניק לעם ישראל, היא התורה, מרגע שמצאתי וגיליתי את האוצר, איני יכול לעוזבו. אני יודע היום יותר מתמיד, כי באנו לעולם הזה למטרות רוחניות, ולא להנאות גשמיות כאלו ואחרות. החלטתי להקדיש חיי לתורה ועבודת ה' . אני בטוח כי יום יבא ותסכימו עימי.

 

"אני שולח לכם עם הרב גרוסמן את מפתחות הבית ומפתחות המכונית. אני מוותר על המפתחות הללו. יש לי מפתח אחר ביד. מפתח של האוצר.

 

"בנכם מכבדכם מאד, אלכסנדר"

 

דמעות רותחות ירדו מעיני עת סיימתי לקרוא את המכתב . ניגשתי לאלכס, נישקתי על מצחו ואמרתי לו: "ברוך הוא אלוקינו שבראנו לכבודו. אתה בנו של מלך מלכי המלכים הקדוש ברוך הוא,נסיך בן מלך. אשריך,אשריך!

 

הוא גילה את העולם הרוחני. הוא נטש את הגשמיות לגמרי. עזב את ארצו, מולדתו ובית אביו, וזכה להתקרב ולדבוק באלוקים חיים. כיום, הוא מפאר חשובי האברכים המתגורר באחד השיכונים החרדיים, ואף מושך עימו את הוריו, ומגלה בפניהם את האוצר האמיתי שכל הכסף והזהב שבעולם לא ישווה בו.

 

ילדיו של אברהם אבינו – – –