"לימוד תורה זהו סם החיים שלי"

הוא מנהל מערכת ענקית המקיפה מאות עובדים ומשרתת ציבור של אלפי משפחות ובכל זאת ישנם דברים שהרב יהודה מרמרשטיין לא יוותר עליהם גם ביום העמוס ביותר שלו – כמו למשל, שיעור ב׳דף היומי׳ וקיום מצוות כיבוד אם.

הוא מנהל מערכת ענקית המקיפה מאות עובדים ומשרתת ציבור של אלפי משפחות ובכל זאת ישנם דברים שהרב יהודה מרמרשטיין לא יוותר עליהם גם ביום העמוס ביותר שלו – כמו למשל, שיעור ב'דף היומי' וקיום מצוות כיבוד אם.

 

לתאר את הרב יהודה מרמרשטין כ"אדם עסוק" יהיה בבחינת אנדרסטייטמנט.

 

המייסד והמנכ"ל של ארגון 'על"ה – לטיפול בצרכי הילד המיוחד בישראל' מנצח על מערכת המקיפה ארבעה מרכזים בהם שוהים למעלה מ-600 ילדים ומבוגרים הסובלים מפיגור ומנכות בינונית עד קשה, ועוד רשת של מרפאות חוץ טיפוליות המשרתות מאות ילדים נוספים על בסיס אקסטרני.

 

סדר היום העמוס שלו כולל טיפול בצרכים הלוגיסטיים של מערכת המקיפה כאלף עובדים בשכר, פגישות עם פילנתרופים, ישיבות משותפות עם גורמים ממשלתיים כדי לשפר את הטיפול בילד המיוחד, וועידות עם רופאים העורכים מחקרים על דרכים לשיקומם של פגועי מוח, ופגישות עם אדריכלים המתכננים את המרכזים החדשים שעל"ה בונה.

 

אבל גם בסדר יום לחוץ ותובעני שכזה יש דברים שהרב מרמרשטיין לא יוותר עליהם בשום אופן. כמו למשל שיעור הגמרא היומי שבו הוא משתתף בכל בוקר, ללא יוצא מהכלל. "שיעור התורה בבוקר זהו סם החיים שנותן לי כוחות ומרץ לכל היום", הוא אומר בראיון מיוחד ל'אחינו'.

 

מה ומתי אתה לומד?

"כבר שנים שיש לי שיעור קבוע ב"דף היומי" בכל בוקר לאחר תפילת שחרית, בין השעות 8:15 עד 9:00. קבוצת הלומדים מורכבת מאנשים עובדים שמנצלים את הזמן כדי להטעין את הסוללות הרוחניות שלהם לפני שהם יוצאים איש-איש לדרכו. כמובן שביום השבת מתאפשר לי להשתתף בהרבה יותר שיעורי תורה ואני אכן עושה זאת".

 

איך אדם עסוק שכמוך מוצא זמן ללמוד בכל יום?

"זהו ענין של סדרי עדיפויות. מכיוון שאני מבין ויודע את הערך העצום שיש ללימוד תורה אני דוחה דברים אחרים כדי למצוא זמן ללימוד".

 

מה נותן לך הלימוד?

"בתחום עבודתי אני מרבה לעסוק בענייני חולין – כסף, לוגיסטיקה, תוכניות בניה ועוד. אומנם כל זה בהקשר של ארגון חסד שמביא ברכה עצומה לאלפי משפחות אך בכל זאת אלו הם ענייני חולין.  שיעור התורה מחבר אותי בחזרה לקרקע הרוחנית, הוא מזכיר לי כל יום מחדש מהו הבסיס והיסוד לכל מה שאני עושה ונותן לי את הכוחות הרוחניים להמשיך   הלאה".

 

עוד איזה מנהג טוב סיגלת לעצמך?

"מאז שהתייתמתי מאבי לפני שבע שנים קבעתי לעצמי כלל ברזל לאכול בכל יום ארוחת בוקר עם אימי האלמנה. חוץ מהנחת רוח שהדבר גורם לאמי, אני מרגיש שהדבר חשוב מאוד עבורי באופן אישי וגם מהווה דוגמא טובה עבור הילדים ובני המשפחה. השיעור והביקור אצל אמא שתחיה הם המרכיבים הקבועים בסדר היום שלי. לעבודה אני מגיע על פי רוב בסביבות השעה עשר לאחר שסיימתי את שני הדברים החשובים הללו".