סכום שנת תש"ע ב'אחינו'

סיכום שנת תש״ע ב׳אחינו׳ מצביע על עליה גדולה בהיקף הפעילות: 1422 תלמידים שובצו על ידי ׳אחינו׳ בישיבות ובמוסדות תורניים


סיכום שנת תש"ע ב'אחינו' מצביע על עליה גדולה בהיקף הפעילות: 1422 תלמידים שובצו על ידי 'אחינו' בישיבות ובמוסדות תורניים / כ"ח אלול תש"ע


הצלחה גדולה ועלייה משמעותי במספר התלמידים ששובצו בישיבות הקדושות בשנת תש"ע ע"י פעילי 'אחינו', כך עולה מתוך הנתונים שהצטברו וסוכמו בימים אלו. מהנתונים עולה שבסה"כ הצליחו פעילי אחינו להכניס למוסדות תורניים 1422 תלמידים בשנה זו. ההצלחה האדירה של פעילות "אחינו" מתבטאת בכל המחלקות איתור התלמידים באמצעים שונים, טיפול בתלמידים הנכנסים למוסדות תורניים, ובעיקר בתחום שיבוץ תלמידים בישיבות. ראשי הארגון ציינו כי פעילות שנת תש"ע אשר החלה בתחילת השנה וצברה תאוצה מיוחדת בחודשיים האחרונים מסתמנת כשנת פעילות פורייה ומוצלחת במיוחד כשנרשם גידול מרשים בהיקף הפעילות.

הצלחה גדולה נרשמה בתחום קירוב צעירים מתחזקים והכנסתם למוסדות תורה. הפעילות נעשית במשך חודשים רבים, הן במסגרת בתי החיזוק של אחינו, ושיתוף הפעולה ההדוק עם ארגוני קירוב רבים המפעילים מדרשיות בכל רחבי הארץ, והן באמצעות התקשורת המקוונת, במטרה לאתר בני נוער מתחזקים ולסייע להם להיכנס למוסדות תורה. גם המיזם החדשני של 'אחינו' המתקיים זו השנה השלישית – ישיבה לתקופת החופש הגדול לצעירים מתחזקים, נחל הצלחה מרובה ועם סיומו שולבו למעלה כמאה נערים בישיבות קדושות. בישיבה, שפעלה בכל תקופת החופשה, למדו עשרות בחורים מתחזקים מתיכונים שאינם דתיים, במתכונת של ישיבה רגילה, בהם הם טעמו את טעמה הערב של הישיבה. הבחורים שקדו בצוותא עם אברכים על סוגיות גמרא בעיון כשבסיומו של הסדר נמסר שיעור על הסוגיא הנלמדת על ידי רבני ישיבת החופש הגדול. כמו"כ שמעו הבחורים שיחות מוסריות ושיעורים בהלכה. בנוסף לכך ביקרו הצעירים בבתיהם של גדולי הדור וזכו להתברך על ידם.

אל הישיבה נהרו עשרות צעירים מתחזקים מכל רחבי גוש דן, תל אביב, חולון, פתח תקווה, רמלה, אור יהודה ועוד, בחורים שכף רגלם מעולם לא דרכה בישיבה לפני כן. בישיבה הם חוו לראשונה בחייהם את חווית הלימוד בישיבה וכפי שמלמדות התוצאות, הם רצו לטעום עוד, הרבה ומבפנים.

צעירים אלו החליטו על שינוי דרסטי באורחות חייהם ועל השתלבותם בממלכת התורה, בישיבות הקדושות. פעילי 'אחינו' טרחו במהלך השבועות האחרונים על שיבוצם של הבחורים בישיבות המתאימות להם ועל הענקת סיוע ותמיכה לבחורים בדרכם החדשה. פרויקט זה מצטרף לפרויקטים נוספים בהם שולבו מאות תלמידים נוספים בישיבות גדולות וקטנות ובבתי ספר תורניים.

סיכום שנת תש"ע צועד בד בבד עם היכנסו של חודש אלול שציין את תחילת שנת הלימודים בשתי ישיבות 'אחינו' שאליהם הצטרפו עשרות צעירים חדשים המאכלסים את ספסלי הישיבות, בישיבה הקדושה 'אחינו' שבהר נוף והישיבה לצעירים 'אחינו' שבקריית ספר.

 

הישיבה הקדושה 'אחינו' בהר נוף שבירושלים פתחה את שעריה בקול תורה מהדהד, כאשר עשרות צעירים מתחזקים נוספים לספסליה, מקבלים על עצמם עול מלכות שמיים ויושבים להגות בתורת ד' המאירה את לב אדם ומחזירתו למוטב. ראשי הארגון אומרים כי תוצאה זו הינה בעקבות פעילות מאומצת ומרוכזת של פעילי הארגון אשר חרטו על דגלו את הנחישות והמוטיבציה הגבוהה.

במקביל סייע 'אחינו' לפתיחת ישיבה חדשה לצעירים מתחזקים בקרית גת, ובפתיחת מוקדי לימוד לצעירים במקומות רבים ברחבי הארץ.