"מדהים לראות את השינוי"

ראש ישיבת אחינו במודיעין עילית הרב מיכאל ברלין חולק איתנו חוויות מתחילת הלימודים בישיבה.   יוסי איזק – כתב אתר אחינו03/09/2010   תושבי מודיעין עילית חשבו ברגע הראשון שנחת עליהם מטוס שלם של תיירים מחו"ל. רק במבט שני הבינו שעשרות הבחורים הנושאים מזוודות עמוסות לעייפה אינם אלא תלמידי ישיבת 'אחינו – קרית ספר' שהגיעו כדיקרא עוד...

ראש ישיבת אחינו במודיעין עילית הרב מיכאל ברלין חולק איתנו חוויות מתחילת הלימודים בישיבה.

 


יוסי איזק – כתב אתר אחינו
03/09/2010


 

תושבי מודיעין עילית חשבו ברגע הראשון שנחת עליהם מטוס שלם של תיירים מחו"ל. רק במבט שני הבינו שעשרות הבחורים הנושאים מזוודות עמוסות לעייפה אינם אלא תלמידי ישיבת 'אחינו – קרית ספר' שהגיעו כדי לפתוח את שנת הלימודים החדשה.

 

"המעמד היה מרגש מאין כמוהו בפרט עבור תלמידי השנה הראשונה שזה עתה עשו את צעדיהם הראשונים בעולם התורה", סיפר ראש הישיבה, הרב מיכאל ברלין.

 

הבחורים הצעירים, כולם בוגרי בתי ספר תורניים מכל רחבי הארץ, הגיעו לישיבה בלוויית הוריהם לאירוע שכונה "פתיחת הזמן החגיגית". ההורים והתלמידים פגשו את צוות הישיבה ועשו הכרות עם צוות החונכים שבמהלך השנה ילמדו באופן אישי עם כל אחד מהם. "יצאנו משם בהתפעלות אדירה", סיפר אחר כך חיים לוי, אביו של אחד התלמידים. "כשאתה רואה את ההשקעה האישית שהישיבה משקיעה בכל תלמיד אתה מבין שהילד שלך נמצא בידיים טובות". 

 

מערכת החונכים היא רק אחד מהפרויקטים המיוחדים שהישיבה יזמה על מנת ליצור אווירה לימודית מיוחדת במינה. "הדגש אצלנו הוא על לימוד תורה במלוא העמקות והרצינות", מסביר הרב ברלין, "יחד עם זאת אנחנו מודעים לכך שהמעבר למסגרת ישיבה אינו פשוט, בפרט לא לצעירים המתחילים עתה את שיעור א', ועל כן יזמנו הרבה אירועים כדי להקל עליהם את המעבר".

 

דגש מיוחד מושם על חווית השבת בישיבה. לאחר הלימוד בליל שבת מתקיים 'עונג שבת' ארוך אל תוך הלילה בהשתתפות מרצים מעניינים.  בהמשך היום יש סדרי לימוד מיוחדים שבהם תלמידים מבוגרים לומדים עם תלמידים מתחילים ועוד כהנה וכהנה רעיונות כיד הדמיון הטובה על הרב ברלין ואנשי צוות הישיבה השוקדים יומם ולילה על פיתוח הרעיונות והתוכניות.

 

שלושים בחורים חדשים הצטרפו השבוע לישיבה ובכך הם הביאו את מנין הלומדים בה לשמונים.

 

"הדבר המרגש ביותר הוא לראות את המהפך המהיר המתרחש בבחורים מרגע כניסתם לישיבה", אומר הרב ברלין. "תוך שבועיים הם לומדים עד שעת לילה מאוחרת יחסית ויש להם ארשת פנים ואוירה של רצינות ובגרות. אתה רואה את המהפך בהסתכלות של שבועיים זה מדהים מה השינוי שחל בהם".