איך נקלטים בישיבה?

שנה חדשה בפתח. שיחה עם הרב חיים גולדברג על קליטת צעירים מתחזקים בישיבות ועל תנופת הפעילות לקראת ׳הימים הנוראים׳נתחיל בבוגרי 'אחינו' הממשיכים לישיבות. איך בעצם מתכוננים לקליטת הצעירים המתחזקים שמעולם לא למדו קודם לכן בישיבה?

 

"יש לנו כבר ניסיון רב מהשנים הקודמות. צריך לזכור שהתלמידים לא מגיעים סתם-כך מהרחוב. הם כבר עברו תקופת לימודים בבתי החיזוק, במכינה ובמסגרות אחרות. הם נמצאים כל הזמן בקשר שותף עם הפעילים שעוקבים אחר תהליך ההשתלבות שלהם. יש תיאום מלא בין הנהלת הישיבה, האברכים הפעילים, ההורים, והבחור עצמו. כולם יודעים שיש כתובת לכל עניין,

 

ואם רוצים לברר משהו פשוט מחייגים לפעיל ומקבלים מענה מיידי. עצם הידיעה שקיים גורם אחראי ויש "אבא" אחראי לכל העניין הזה, נוסכת רוגע בהורים.  התלמידים גם ביקרו בישיבה קודם לכן במסגרת 'שבת ישיבה' כך שהם יודעים למה לצפות. ברור שיש התרגשות של הפעם הראשונה, המטרה של הישיבה היא לרתום את ההתלהבות הזאת ולהמשיך אותה לכל השנה".    

הזכרת מקודם את ההורים. היכן הם נמצאים בכל התמונה הזאת?

 

"כמו שאמרתי, אנחנו משתפים את ההורים בכל שלב כי בסופו של דבר תמיכת ההורים והעידוד שמתקבל מהם היא מאוד חשובה להמשך הצלחתו הרוחנית של הצעיר המתחזק. הדאגות שלהם מגוונות – החל מהשאלה האם הוא אוכל כמו שצריך ועד לדאגות של חברה ולימודים. אנחנו משתדלים להרגיע ולתת מענה לכל דבר. בהמשך השנה, בתקופת חג הסוכות, אנחנו גם מארגנים אירוע מיוחד להורים כדי שיוכלו להתרשם במו עיניהם ולהיות שותפים מלאים להתלהבות של לימוד התורה". 

מה באשר לפעילות בבתי החיזוק?

 "גם כאן יש תנופה מחודשת החל מהשבוע הקרוב. האברכים בבתי החיזוק יצאו לפגרת קיץ כדי להתרענן ולהחליף כוחות. עם תחילת שנת הלימודים החדשה מתחדשת הפעילות גם בסניפים הרבים של פעילות 'אחינו' בכל רחבי הארץ.

 

השיעורים מתחדשים ביתר תנופה ועם משתתפים חדשים שעדיין לא ביקרו אצלנו בעבר. הפעילות מתרחבת למעגלים גדלים והולכים. יש גם פעילים חדשים המצטרפים לשורותינו בשנה הזאת והצפי הוא לשנה של עשייה ברוכה אי"ה. צריך לזכור שאנחנו נמצאים גם בסמיכות לימים הנוראים והפעילות בשבועות הקרובים תתמקד גם בפן הזה באמצעות שיחות התעוררות, נסיעות לירושלים לאמירת סליחות ועוד".