מתיכון חילוני לישיבת אחינו

רוני ויניב עושים את צעדיהם הראשונים בעולם הישיבות. מאות בני נוער עושים בימים אלה את צעדיהם הראשונים לעולם הישיבות. הם למדו עד עתה בבתי ספר תיכוניים ברחבי הארץ, והחליטו לעשות מהפך בחייהם ולהצטרף לעולם התורה.

 קבוצה מיוחדת זו של התלמידים חלקם בוגרי 'בתי החיזוק' של ארגון 'אחינו' שלאחר תקופת לימודים והכנה עומדים לעשות את הצעד המכריע בחייהם ולקפוץ לתוך ים התורה.

חלקם הם תלמידי תיכונים חילונים שיתחילו את שנת הלימוד החדשה בישיבת 'אחינו' בירושלים, ואחרים בישיבות אחרות בבני ברק וקריית גת או באר יעקב. איך ההרגשה?

"התרגשות גדולה", אומר רוני אלמליח מכפר יונה. "הכל כבר ארוז ומוכן לדרך. יש תפילה שבעזרת ה' הכל ילך כשורה ונעלה על דרך המלך".

ההתרגשות היא גם מנת חלקו של יניב זעפרני, עד לאחרונה תלמיד תיכון חילוני בקרית גת ומהשבוע הבא תלמיד ישיבת 'אחינו הקדושה' בירושלים. "אומנם הישיבה איננה חדשה עבורי כי כבר ביקרתי בה כמה פעמים, אבל בכל זאת אינו דומה מי שמגיע לביקור קצר למי שהולך ללמוד בצורה קבועה".

השניים כבר הצטיידו בלבוש הישיבתי ובספרי הגמרא המהודרים בהם ילמדו בתקופה הקרובה. "יש קצת פרפרים בבטן", מודה יניב. "עדיין לא ברור לגמרי איך יגיבו החברים והסביבה, אבל אני שלם עם הצעד שעשיתי. זה הדבר הנכון ביותר לעשות".

במהלך השנה האחרונה נמנו יניב ורוני עם המשתתפים הקבועים ב'בתי החיזוק' בנתניה ובקרית גת, שם הם עשו את צעדיהם הראשונים בעולם לימוד הגמרא. בקיץ האחרון הם גם נטלו חלק בפעילות ב'ישיבת יולי-אוגוסט'. המעבר ללימוד בישיבה הוא עבורם צעד מתבקש. "מה שעשינו עד עכשיו זה רק טעימה קלה מהתורה. עכשיו הגיע הזמן לגשת לדבר האמיתי".

ההורים לא התנגדו לצעד שעשו אבל היו להם חששות שונים. "פעילי 'אחינו' ישבו אצלנו בבית והסבירו להורים שלי מה זה בדיוק לימוד בישיבה", מספר רוני. "הביקור הזה עזר להפיג הרבה חששות שהיו להם. הם גם מוזמנים לבקר בישיבה בעוד כמה שבועות כדי להתרשם במו עיניהם".

ומה באשר לחששות שלהם-עצמם?

"ברוך ה', אנחנו לא חוששים", אומר יניב. "ביקרנו בישיבה, נפגשנו עם הרב אריאל, אנחנו מכירים כבר את כל הסדרים ויש לנו חברים בין תלמידי הישיבה. אין לנו ספק שתהליך הקליטה יהיה קל ומהיר ונמצא את עצמנו מהר מאוד משתלבים בהצלחה בלימוד של הישיבה. בשביל זה אנחנו הולכים לשם, לא?".