הצלחה אדירה לישיבת 'יולי אוגוסט'

גם וותיקי הפעילים של ארגון ׳אחינו׳ הופתעו ממידת ההצלחה של ׳ישיבת יולי אוגוסט׳ שפעילותה הסתיימה בשבוע שעבר. ״הייתה לנו הערכות לכך שיגיעו כארבעים משתתפים״, מספר ראש הישיבה הרב חיים ברכץ, ״בפועל המספר הכפיל את עצמו״.

גם וותיקי הפעילים של ארגון 'אחינו' הופתעו ממידת ההצלחה של 'ישיבת יולי אוגוסט' שפעילותה הסתיימה בשבוע שעבר. "הייתה לנו הערכות לכך שיגיעו כארבעים משתתפים", מספר ראש הישיבה הרב חיים ברכץ, "בפועל המספר הכפיל את עצמו".

 

הישיבה, שפעלה בבני ברק במשך פרק זמן של חמשה שבועות, הביאה חווית לימוד משודרגת לעשרות נערים מתחזקים מכפר יונה ועד קרית גת. "המטרה הייתה לקחת את הקבוצה המובחרת ביותר של תלמידים בבתי החיזוק שלנו בארץ ולהעלות אותם קומה מבחינת איכות הלימוד והנאת הלימוד", אומר הרב ברכץ. "אם למדוד לפי מבחן התוצאה, אפשר לומר שברוך ה' הצלחנו לעמוד בכל היעדים שקבענו לעצמנו ואף מעבר לכך".

 

הנערים הגיעו פעמיים בשבוע לתוכנית שכללה לימוד בחברותא עם מיטב האברכים של עולם הישיבות בבני ברק, שיעורים מלהיבים מאת מיטב המלמדים של ארגון 'אחינו' ותוכניות מרתקות שכללו הרצאות, סיורים ובריכות שחיה שיצרו ביחד הווי חברתי בלתי נשכח שימשיך ללוות את המשתתפים עוד תקופה ארוכה מאוד. "במפגש האחרון של הישיבה אפשר היה לראות שחלק מהצעירים היו מרוגשים עד דמעות", מספר לנו הרב חיים גולדברג. "היו כאלו שהגיעו מלכתחילה רק בגלל החוויה וההזדמנות לעשות משהו קצת שונה אבל בסופו של דבר גם הם 'נדבקו' בהתלהבות  והתקשו להיפרד בסיום".

 

בימים שבהם לא התקיימו הלימודים בישיבה יצאו המשתתפים לביקורים בבתיהם של גדולי ישראל ורבנים חשובים ולסיורים בישיבת 'אחינו הקדושה' בירושלים. "ההיכרות הישירה עם הישיבה עשתה על הצעירים רושם אדיר", מדווח הרב אוריאל אלבז, ראש ישיבת 'אחינו'. "כאן הם יכלו לראות במו עיניהם איך הדברים שאותם הם הכירו בתיאוריה הופכים למציאות חיה".

 

ומה התוצאה מכל זה?

אומר לנו הרב ברכץ: "עשרות ממשתפי ישיבת 'יולי אוגוסט' כבר נרשמו ללימודי המשך בישיבה, והפעם לא בכזאת הפועלת רק במשך חודשיים לא בכזו המקיפה את כל ימות השנה. גם ברגעים אלו אנחנו מטפלים בסידורים הטכניים הקשורים להעברת התלמידים לישיבות, בשיחות עם ההורים, בשיחות הדרכה ובכל יתר הדברים הנדרשים".

 

אפשר אפוא לסכם: ישיבת יולי אוגוסט הסתיימה ותלמידיה התפזרו, אבל עולם הישיבות הרוויח עוד עשרות תלמידים מוכשרים ונלהבים שישקדו על ספסלי בית המדרש כאשר תקופת הלימודים החדשה תיפתח בשבוע הבא.

 

אתם מוזמנים לנסות – – –

 

בהצלחה!