הצעה לצעירים מחפשי עבודה

לא רוצים לבזבז את החופש הגדול במריחה סתמית? ההודעה הזאת מיועדת עבורכם... ואיך דוקא מי שרצה ללמוד מתחיל לקבל הצעות עבודה.

לא רוצים לבזבז את החופש הגדול במריחה סתמית? ההודעה הזאת מיועדת עבורכם…
ואיך דוקא מי שרצה ללמוד מתחיל לקבל הצעות עבודה.

 

זה לא סוד שבתקופת החופש כולם מחפשים עבודה בנרות. עבודה בחופש היא הזדמנות חד-פעמית להרוויח כסף, לפגוש אנשים, לבקר במקומות מעניינים, בקיצור, לעשות חיים. אבל יש בחורים שדווקא בתקופה הזאת מתגברים על כל הפיתויים ובוחרים להתארח בישיבה.

 

"בעיני הבחורים הללו הם גיבורי חייל אמיתיים", אומר הרב אהרן ברנשטיין, מנהל פרויקט 'חיי עולם' ללימוד גמרא של ארגון 'אחינו'. "הם מוותרים על  אפשרויות רבות וקורצות בשביל לטעום את נועם התורה".

 

בכל יום מטפלים פעילי 'חיי עולם' בעשרות פניות טלפוניות של צעירים מתחזקים המתעניינים בתורה. כל פניה זוכה לטיפול מדויק וענייני.  יש מי שמחברים אותו לשיעור קיים, יש מי שמגיע להשתתף בישיבת החופש הגדול של ארגון 'אחינו', ויש מי שהדרך מוליכה אותו לביקור התרשמות בישיבה.

 

אחת התופעות המדהימות בהם נתקלו בימים האחרונים פעילי 'חיי עולם' היא העובדה שבכל פעם שבחור מחליט להתארח בישיבה הוא בדיוק מקבל שפע של הצעות עבודה קוסמות. "זה פשוט לא יאמן", אומר הרב ברנשטיין, "יש לי רשימה של 15 בחורים לפחות שהחליטו לבקר בישיבה וכולם חוו את אותה חוויה: לאחר ימים "יבשים" שבו הם לא קיבלו אף הצעת עבודה רצינית הם מוצאים את עצמם לפתע מוצפים בהצעות קוסמות ומפתות מכל הכיוונים".

 

איך אפשר להסביר את התופעה הזאת?

להרב ברנשטיין אין ספק שלא מדובר כאן בצירוף מקרים סתמי. "ברור שזהו ניסיון מכוון שבא לבדוק את מידת רצינותם ומסירותם של הבחורים. נקל לשער את ההתלבטות הפנימית של בחור שצריך לבחור בין מקום עבודה ריווחי לבין הרווח הרוחני של ביקור בישיבה. היצר הרע עובד שעות נוספות כדי לארגן מקומות עבודה מושכים עבור כל בחור שרוצה ללמוד בישיבה. המדהים הוא שבכל המקרים הבחורים התגברו על הניסיון ובחרו בתורה".

 

כדוגמא למסירות הנפש הזאת  מציג הרב ברנשטיין את סיפורו של גיא, בחור ממושב 'אשלים' שהחליט לנצל את ימי החופש הגדול כדי ל"קפוץ" לביקור בישיבת 'אחינו הקדושה' בירושלים. כשגיא מדבר על "קפיצה" הוא מתכוון למעשה לקפיצה די גדולה – כדי להגיע ממושב אשלים, השוכן כחמישים ק"מ דרומית לבאר שבע, ועד ירושלים, צריך לנסוע כשלוש וחצי שעות באוטובוס כל צד. בהחלט קפיצה…

 

"גיא הגיע לישיבה, התרשם ממה שראה והחליט במקום להישאר עד אחרי החגים", מדווח הרב ברנשטיין. "זה גם מה שקרה לכל יתר הבחורים שנשלחו דרכנו לביקור בישיבה. אחרי שהם ראו מקרוב את ההתלהבות העצומה בבית המדרש ואת העונג הרוחני של לימוד תורה הם גילו שהם בעצם כבר מצאו עבודה – עבודת ה' האמיתית…