פעם חשבנו שללמוד בישיבה זה כמו בכלוב…

החופש הגיע ואיתו שיטפון בני הנוער שמגיעים לבקר בישיבה הקדושה ׳אחינו׳ שבירושלים.

החופש הגיע ואיתו שיטפון בני הנוער שמגיעים לבקר בישיבה הקדושה 'אחינו' שבירושלים.

'הישיבה הקדושה' זכתה לארח במשך השבוע החולף כמאה בני נוער מכל רחבי הארץ, מאילת שבדרום ועד עפולה ומגדל העמק בצפון, כאשר כעשרה מהם כבר החליטו, כי לאחר שהביעו את רצונם הכן בפני הוריהם, הגיעו להסכמה משותפת, לפיה בשנה הבאה הם הופכים לתלמידי הישיבה מן המנין!

חוויית האירוח היתה משותפת לאורחים ולמתארחים, כשהתלמידים המארחים מוותרים בשמחה על כריות ושמיכות לטובת האורחים שהתמקמו על מזרנים שהוצבו בכל פינה אפשרית, ואילו האורחים מתוודים בסיכומו של שבוע בפה פעור ובעיניים בורקות: "עד היום חשבנו שלשבת וללמוד בישיבה זה כמו להיות בכלוב, ותהינו איך בחורים מסוגלים לעשות את זה. היינו בטוחים שישיבה זה מין עולם חיצוני ותלוש, ואילו השבוע אחרי שהתוודענו למקום מבפנים, פתאום אנחנו מגלים את ההיפך, שלשבת וללמוד גמרא בישיבה, מביא אושר וסיפוק. עובדה זו הצליחה לחזק אצלינו את ההרגשה שהעולם החומרי, לא מביא את האושר…".

רכזי המדרשיות השונות הקיימות בארץ, שתלמידיהם הגיעו לבקר בישיבה מסבירים את סיבת התלהבותם של הנערים: "בישיבה הקדושה' 'אחינו' יש דבק מיוחד שאין בשום מקום אחר. זהו סוד ההצלחה שגורם לבחורים לרצות ולהישאר במקום, צעיר שאי-פעם דרך על מיפתן 'אחינו', לא ירצה לשמוע על שום מקום אחר…".