מה קורה כשחוזר בתשובה בן 80 נפגש עם צעיר בן 14?

מה קורה כשחוזר בתשובה בן 80 נפגש עם צעיר בן 14 ? ומה קרה במלחמה של ההורים נגד בנם שרצה ללמוד בישיבה?

מה קורה כשחוזר בתשובה בן 80 נפגש עם צעיר בן 14?  ומה קרה במלחמה של ההורים נגד בנם שרצה ללמוד בישיבה?

הרב אריאל אלבז מהישיבה הקדושה 'אחינו' מספר:

חווינו השבוע שבוע סוער מאוד, שעמד בסימן האורחים הרבים, עשרות נערי בתי ספר, שהמשיכו לבוא ולפקוד את דלתות הישיבה מידי יום, במטרה לבחון מקרוב האם ישיבה מדברת אליהם. המקום הפך במהלך השבוע למעין מוקד מרכזי עבור אותם נערים, שחלקם אף ביקשו להישאר בו יומיים ושלושה.

סדר היום שקידם את פני הבאים, כלל בין השאר שיחת מוסר מפי ראש הישיבה, הרב אריאל אלבז, שהתמקד על נושא מפרשת השבוע, כאשר לאחר השיחה הוזמנו האורחים לארוחת צהריים חגיגית.

באחד מימי השבוע הפתיע את המבקרים במהלך הארוחה יהודי מבוגר בן 80, ניצול שואה, שסיפר על חזרתו בתשובה לפני חמש שנים, כשכבר היה בגיל 75. "למראה הנערים הצעירים שכבר בגיל 14 תופסים את עצמם וחוזרים בתשובה, אני בוכה על כל השנים שהחמצתי. כמה מאושרים אתם שגיליתם את אור האמת כשעדיין כוחכם במותניכם! המשיכו בדרכיכם בנחישות והתמדה…". הדברים ריגשו מאוד את הבחורים, הן את הותיקים, ובעיקר את האורחים, והיו להם לחיזוק רב.

באחד מימות השבוע, יצאנו בשעות אחרי הצהריים לטיול ג'יפים נחמד בהרי ירושלים, וחזרנו לישיבה לקראת ארוחת הערב, שם פגשנו בנער בן 14.5 שהגיע מישוב נידח באזור אילת, במיוחד בשביל לבקר בישיבה. "גיליתי אור חדש בישיבה, שמעולם לא הייתי מודע לו. כאן כולם אוהבים זה את זה, ושמחים יחד. פשוט תענוג" היו מילות הסיכום שלו מהביקור, סמוך לחצות הלילה, כשפנה לחזור הביתה.

ביום רביעי ביקרו בישיבה אורחים מבת ים – זוג הורים חילונים עם בנם הבחור, שבמשך שלוש שנים מתנהלת ביניהם מלחמה בגלל רצונו של הבן להיכנס לישיבה ובעצם לחזור בתשובה. לדבריהם, לפני כחודש וחצי הם סוף-סוף הגיעו להסכמה שהבן יתחיל ללמוד בשנה הבאה, ועכשיו הם רצו לראות מקרוב במה דברים אמורים, ומה זו בעצם ישיבה. הם כמובן לא היו צריכים להסתובב בישיבה זמן רב עד שהגיעו למסקנה המתבקשת: "עכשיו אנחנו מבינים על מה הוא נלחם כל כך הרבה, ואנחנו גאים שהוא יהיה פה".