לימודים בהתלהבות בחופש

חשבתם שחופש הגדול ולימודים לא הולכים ביחד? במכינת ׳אחינו׳ בקרית גת הצליחו להוכיח שעד כמה שהדבר נוגע ללימוד התורה זה הולך גם הולך

חשבתם שחופש הגדול ולימודים לא הולכים ביחד? במכינת 'אחינו' בקרית גת הצליחו להוכיח שעד כמה שהדבר נוגע ללימוד התורה זה הולך גם הולך.

 

ההצלחה הגדולה של מכינת 'אחינו' בקרית גת ממשיכה להכות גלים בכל אזור הדרום. "למען האמת, הופתענו מכמות הפניות שקבלנו תוך זמן קצר", אומר לנו הרב חיים גולדברג המרכז את הפעילות הקשורה למכינה החדשה.

 

המכינה פועלת במסגרת יום שלם כאשר הלימוד בשעות הבוקר מתנהל במתכונת ישיבתית, ובשעות הצהרים והערב מתקיימת במקום פעילות חיזוק וקירוב . כששים צעירים משתתפים כיום בפעילות במקום המתחלקת לשתי שכבות – צעירים לפני צבא, וכאלו שכבר סיימו את שירותם הצבאי. צוות מיוחד הכולל מגידי שיעור, משגיח רוחני וראש ישיבה יוצרים את ההווי המיוחד המאפיין את כל ישיבות אחינו.

 

היוזמה להקמת המכינה נולדה על רקע העובדה שצעירים רבים בערי הדרום מעדיפים ללמוד קרוב לבית. מה שהתחיל כתוכנית 'פיילוט' ניסיונית הפך תוך זמן קצר למסגרת לימודים תוססת ומלאת חיים. "המכינה היא תחנת ביניים בין ישיבה מלאה לבין הלימוד בבתי החיזוק", מסביר הרב גולדברג, "תוכנית הלימודים דומה ככל האפשר למקובל בישיבה אך המסגרת אינה פנימייתית ובכל ערב חוזרים הביתה, דבר שהופך את הלימוד במכינת קריית גת לאידיאלית עבור צעירים מתחזקים שרוצים להתענג מלימוד התורה בצורה עמוקה ורצינית אך מכל מיני סיבות אינם בשלים עדיין ללימוד בישיבה".

 

בהתקרב חודשי החופש הגדול נערכו בישיבה ל"ירידת מתח" האופיינית לתקופה הזאת בשנה, אך למרבה ההפתעה מה שקרה בפועל היה בדיוק להפך. "דווקא עכשיו שהחופש הגדול התחיל אנחנו מקבלים יותר פניות מבחורים שמבקשים לנצל את התקופה הזאת כדי ללמוד במכינה דבר שנבצר מהם לעשות בשאר ימות השנה כאשר הם נדרשים ללמוד בתיכון רגיל", מספר הרב גולדברג.

 

המגמה המפתיעה הזאת המריצה את מנהלי המכינה להיערך לקליטת הנהירה הזאת. "מקובל שימי החופש ולימודים לא הולכים ביחד, אבל אנחנו הצלחנו להוכיח שככל שהדבר נוגע ללימוד התורה דווקא תקופת החופש מציינת את שיא הביקושים והעניין".